Connect with us

LoL

Cloud9 iki senenin ardından ilk defa galibiyetsiz bir hafta geçirdi!

Cloud9’ın performansı düşmeye devam ediyor!

cloud9

2020 LCS Bahar Mevsimi‘nde Cloud9, şimdiye kadar izlediğimiz en iyi Kuzey Amerika takımı görüntüsünü vermişti. Fakat Yaz Mevsimi başladığından beri bu performanslarından eser yok diyebiliriz. Özellikle de ligin ikinci yarısında.

Geçtiğimiz hafta sonu Cloud9 iki senenin ardından ilk defa bir haftayı 0-2 kapattı. Kaybettikleri takımlar ise iki temsilcimizin bulunduğu TSM ve Golden Guardians oldu. Özellikle Golden Guardians’ın galibiyeti herkesi çok şaşırttı. Mevsim başında bu iki takımın Cloud9’a karşı galibiyet alacağını söyleseler muhtemelen kimse inanmazdı!

C9‘ın şu an bu kadar düşük performans göstermesinin birkaç sebebi olabilir. Bunların başında muhtemelen seçim yasaklama ekranı geliyor. Geçtiğimiz mevsim neredeyse tüm seçim yasaklama ekranında istediğini alan takım bu mevsim bu konuda sorunlar yaşıyor.

Bir başka Türk oyuncumuz Nisqy‘nin Inven Global‘e verdiği röportajda meta hakkında söyledikleri şu şekilde:

“Şu an hangi seçimlerin bizim için iyi olduğunu biz de bilmiyoruz. Rakiplerimize hangi şampiyonlarla cevap vermemiz gerektiğini de bilmiyoruz.”

Nisqy’nin söylediklerinden yola çıkarak takımın şu an en büyük sorununun metayı anlamak olduğunu söylesek yanlış olmaz. Örnek olarak Golden Guardians karşılaşmasında Morgana seçimini görerek Zoe, Nautilus ve Aphelios seçimlerine gittiler. Seçimlerin hepsi rahat ettikleri şampiyonlar olsa da bariz bir karşı seçim varken başka şampiyonlara da gidilebilirdi.

Cloud9 dışında neredeyse tüm LCS takımları da kendine gelmiş gibi görünüyor. Özellikle son zamanlarda TSM ve GG geçtiğimiz mevsime oranla çok daha iyi görünüyorlar. Takımlarında roller oturmuş ve seçim yasaklama ekranlarından da iyi çıkıyorlar. Doublelift‘in gidişinden sonra da Team Liquid tam olarak bir takım olmuş gibi. Liderlik yarışındaki rakipleri C9 da performans düşüklüğü yaşadığı için şimdilik onlar LCS’in en iyi gibi görünüyorlar.

2020 LCS Yaz Mevsimi son hafta maçlarını 7 Ağustos‘ta buradan izleyebilirsiniz!


Fortnite’a arabaların ekleneceği kesin tarih açıklandı!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL