Connect with us

LoL

Jack Etienne: “Cloud9’ın gücünün meta ya da rekabet seviyesiyle ilgisi yok.”

Cloud9’ın CEO’su Jack Etienne,League of Legends takımının durumunu değerlendirdi.

cloud9 jack

Cloud9, 2014‘ten beri ilk defa LCS şampiyonu olarak fanlarını uzun süren bir hasretten kurtardı!

Senelerdir inişli çıkışlı bir performans sergileyen takım 17-1‘lik skorla normal lig aşamasını bitirdikten sonra playofflara favori olarak girmişti. Final de dahil hiçbir seride zorlanmayan takım akıllarda soru işareti bırakmadan şampiyon olmayı başardı.

Bu şampiyonluk ardından takımın fanları sevinse de hala dünya çapında bir başarı bekliyorlardır. Bunu bilen Cloud9 CEO‘su Jack Etienne ise FlyQuest serisi sonrası şu cümleleri kurdu:

“Çok sağlam ve güçlü bir takım kurduk. Bizim gücümüzün metayla ya da Amerika ligi LCS’in rekabet seviyesi ile alakası yok. Biz gittikçe güçlenebilecek, başarısını sürdürebilecek bir takımız.”

Dünya çapında bu kadar sağlam takım sayısının çok az olduğunu da ekleyen Jack Etienne şu cümleleri ekledi:

“Sürdürülebilen güce sahip takım dünya çapında çok az. Akıllara gelen ilk takım LEC‘den G2 Esports. Avrupa’nın en güçlü takımı. Hem bireysel olarak hem de takım oyununda çok iyiler. Kadrodaki esneklik ve oyuncuların bireysel performansları onları çok iyi yapıyor.”

İlginizi Çekebilir: Doublelift, LCS takımlarının tutumlarını ve mentalitelerini eleştirdi

Cloud9, bu kadro ile daha bir çok şey kanıtlaması gerekiyor fakat Batı’nın en iyi takımı olma potansiyeline sahipler. Tüm lig boyunca bir kez TSM‘e bir kez de playofflarda Evil Geniuses‘a maç kaybettiler.

Bu kadronun esas sınavı ise MSI ya da Worlds gibi dünya çapında organizasyonlarda olacak. Bir çok otoriteye göre büyük bölgeler arasında en zayıfı olarak gözüken LCS, bakalım bu Cloud9 kadrosu ile evine başarı ile dönebilecek mi.

2020 LCS Yaz Mevsimi 16 Mayıs‘ta başlayacak!


Zven, Batı’nın iki büyük liginde de şampiyon olan ilk oyuncu oldu

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL