Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Cloud9, Xizt transferi için NiP’nin kapısını çaldı

Cloud9, Xizt transferi için NiP’nin kapısını çaldı.

Son dönemde kadrosunda değişikliğe gideceği neredeyse kesin olan Cloud9, NiP’nin yedek oyuncusu Xizt ile görüşmelere odaklanmış durumda.

Xizt için NiP ile görüşmelere başladılar

Özellikle son MAJOR turnuvasının ardından istediğini bir türlü alamayan Cloud9, katıldığı turnuvalarda bir başarı gösteremedi. Bunun üzerine kadrosunda değişikliğe gitmeye karar verdi. Ancak takıma kimin katılacağı hakkında net bir bilgi yoktu. Bugün çıkan haberlere göre, şu an NiP kadrosunda yedek oyuncu olarak bulunan Richard “Xizt” Landström için takımıyla görüşmelere başlandı.

Major sonrası çok durgun

Son MAJOR turnuvasından sonra herhangi bir başarının gelmemesinin ardından takımdaki isimler Jake Stewie2K Yip ve  Tyler Skadoodle Latham’ın takımdan ayrılacağı yönünde çok fazla haber yapıldı. Bu haberlerin arasında Cloud9, yavaş yavaş takımını şekillendirmek istiyor.

Xizt, 5 yıldır NiP kadrosunda

Xizt yaklaşık 5 yıldır NiP kadrosunda yer alıyordu. Ancak NiP’nin uzun zamandır turnuvalarda varlık gösterememesinden dolayı kadrosunda bazı değişiklikler yapılmıştı. CS: GO’nun en köklü takımlarından biri olmasına rağmen, son dönemde büyük hiçbir turnuvada başarı elde edemeyen NiP, şampiyonluklara hasret kalmıştı. Bunun üzerine takımın en eski oyuncularından olan Xizt yerine, takıma Dennis “dennis” Edman dahil olmuştu.

Xizt’in adı aslında geçen ayın başında fnatic ile anılmaya başlamıştı. Hatta neredeyse imza atmak üzereydi. Ancak fnatic’in üst üste hem IEM Katowice 2018 hem de WESG şampiyonlukları ardından takım yönetimi, kadroda her hangi bir değişiklik yapmamaya karar verdi.

Cloud9 ilk kez NiP’nin kapısını çalmıyor

Cloud9 aslında 2. kez bir transfer için NiP’nin kapısını çalıyor. 2015 yılının sonlarına doğru Cloud9 ekibinden [email protected] ayrılmıştı. Takımın ismi yine o dönem NiP takımında oynayan ve CS: GO’nun en bilinen yüzlerinden biri olan Christopher “GeT_RiGhT” Alesund ile anıldı. Aslında bu transfer bitmeye çok yakındı. Ancak son dakika çıkan sorunlar nedeniyle transfer iptal olmuştu.

Xizt için hazırlanmış fragmovie

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive