Connect with us

Espor

Cloud9, zihinsel sağlık bilinci için Kaiser Permanente ile işbirliği yapıyor

Cloud9, espor sektöründe zihinsel sağlık bilincini desteklemek için Kaiser Permanente ile işbirliği yapıyor

Cloud9, bugün yaptığı açıklama ile ünlü sağlık şirketi Kaiser Permanente ile yeni bir ortaklık ve “Zihin Varlığı” adlı oyun odaklı bir girişim aracılığıyla zihinsel sağlık bilincini desteklemek istiyor.

Girişimin amacı, akıl sağlığı uzmanlarını spor ve atletlerle birlikte, içerik ve eğitim yoluyla akıl sağlığının önemi konusunda gençlere farkındalık yaratmak için bir araya getirmektir.

C9 CEO’su Jack Etienne, “Kaiser Permanente ile ortaklık yapmak, toplumumuzdaki ruh sağlığı ve zindeliğinin önemine dikkat çekmemize ve sektörümüzdeki herkes için bir örnek oluşturmamıza olanak sağlıyor” dedi. Oyun ve esporlar bu salgın sırasında pek çok kişi için bir sığınak görevi görüyor. Biz de fanlarımızın ve oyuncularımızın hem zihinsel hem de fiziksel olarak sağlıklı olmalarını istiyoruz.”

Kaiser, C9 oyuncularına ve personeline eğitim verecek. Ayrıca Kaiser profesyonel oyuncu hayatının nasıl bir şey olduğunu göstermeyi amaçlayan bir Twitch içeriği geliştirmeye yardımcı olacak. İki şirket birbirleriyle çalışarak, oyun topluluğunda bazı zamanlar zihinsel sağlığa bağlı “toksik” olabilecek bazı davranışları azaltmaya çalışıyor.

C9’un League of Legends takımı, organizasyonun ekibine katılan ilk ekip olacak. Twitch ile ilgili olan içeriğin ne zaman çıkacağı konusunda belirli bir tarih yok. Ancak hayranlar bu ayın sonuna doğru birtakım içerikler görebilirler.


İlginizi Çekebilir:

Biofrost yanlışlıkla TSM’in yeni ormancısını sızdırmış olabilir

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor