Connect with us

Espor

Clutch Gaming, Bilibili Gaming ile Riot Games onaylı ilk uluslararası dostluk maçında karşılaştı

Riot Games onaylı ilk uluslararası dostluk maçı, geçtiğimiz günlerde oynandı.

NBA takımlarından Houston Rockets‘ın sahibi olduğu Clutch Gaming, Riot Games onaylı ilk uluslararası dostluk maçında Bilibili Gaming ile karşılaştı.

Clutch Gaming, Çinli video paylaşım sitesi Bilibili.com ile yeni iş ortaklığı anlaşmasına vardı. Bu anlaşmayı bir dostluk maçıyla da taçlandıran organizasyon, iki takımı Houston’da bir araya getirdi. Clutch Gaming ile Clutch Gaming Academy karması, LPL’de mücadele eden Bilibili Gaming’in as kadrosuyla karşılaştı. 30 dakika süren karşılaşmada galip gelen taraf Amerikan ekibi oldu. Ormancı Galen “Moon” Holgate ve destek oyuncusu Philippe “Vulcan” Laflamme, maçta öne çıkan performansları sergileyen oyuncular oldu. Karşılaşma, Bilibili.com üzerinden 890.000’den fazla kişi tarafından izlendi.

Takımlar arasında oynanan ikinci maçta daha önce alışık olmadığımız anlar yaşandı. NBA’de mücadele eden Houston Rockets’ın Genel Müdürü Daryl Morey, karşılaşmada mücadele etti. Aynı zamanda Houston Rockets’ın espordan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sebastian Park da mücadelede yer aldı. Houston Rockets genel müdürü Daryl Morey’in aldığı ilk kill, takımın Twitter hesabında da paylaşıldı.

Houston Rockets Genel Müdürü Daryl Morey

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor