Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Complexity’e Europe Minor elemelerinde şok!

Dev ekip Major şansını tamamen kaybetti!

Complexity Major şansını kaybetti!

Son zamanların yükselen ekiplerinden Complexity, geçtiğimiz günlerde BLAST Premier Spring Series 2020‘de izleyenleri oldukça şaşırtarak dünya devleri Astralis ve Vitality’i 2-0’lık galibiyetlerle bozguna uğratmıştı. Bu sonuçlar ile gruptan çıkan ve BLAST Premier Spring Finals 2020‘ye katılmaya hak kazanan ekip, ESL One Rio Major 2020 yolunda ise büyük bir şok yaşadı.

Turnuvanın dördüncü ve son açık elemelerinde mücadele eden Complexity, Europe Minor kapalı elemelerine katılmak için mücadele ediyordu. Son 4 takım arasına girmeye hak kazanan ve yarı finalde mücadele eden Complexity, karşılaşmadan galip gelmesi durumunda adını Europe Minor kapalı elemelerine yazdırıyordu. Fakat yarı final karşılaşmasında Kristian “k0nfig” Wienecke ve ekibinin önüne SMASH engeli çıktı. Aslına bakılırsa yakın bir zamanda kadrosunu netleştiren ve çok uzun süredir birlikte oynama şansı bulunmayan bir takım olan SMASH, birkaç gün önce dünya devlerini deviren Complexity’i adeta şoka uğrattı. İlk harita Overpass‘te 16-8 ile kazanan taraf SMASH oldu.

Serinin devamında ise Mirage haritası oynandı. Complexity’nin seçimi olan haritada SMASH, ilk yarıyı 9-6 ile önde kapattı. İkinci yarı ise oldukça zorlandığı gözlenen Complexity, 16-14 gibi yakın bir skorla seride durumu dengeledi. Kazananın Europe Minor kapalı elemelerine yükseleceği harita ise Inferno oldu.

Finallerin vazgeçilmez haritası Inferno‘da oldukça denk ve kıyasıya geçen mücadelenin galibi ise 16-14 ile SMASH oldu ve Avrupa karması, adını kapalı elemelere yazdırmayı bildi. Bu sonuçla birlikte Complexity ise 2020 yılının ilk MAJOR turnuvasına katılma hakkını tamamen kaybetti.

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive