Connect with us

Espor

Copenhagen Games 2018 şampiyonu belli oldu

Imperial, Heroic’i 2-1 mağlup ederek Copenhagen Games 2018 şampiyonu oldu.

30 Mart tarihinde Danimarka’nın başkenti Kopenhag şehrinde düzenlenmeye başlayan Copenhagen Games 2018, dün oynanan final serisiyle sonuçlandı.

Avrupa’nın 8 önemli takımı, şampiyon olmak için kıyasıya mücadele etti. Finalde ise bir önceki turda North’u deviren Imperial ile Windigo’yu mağlup eden Heroic karşı karşıya geldi. İlk harita Mirage olarak belirlendi ve ilk yarı 11-4 Heroic üstünlüğüyle geçildi. İkinci yarıda da herhangi bir geri dönüşe müsaade etmeyen Heroic, maçı 16-7 kazandı ve seride 1-0 öne geçti. İkinci harita ise Overpass olarak belirlendi. Bu maçı kazanmak zorunda olduğunun bilinciyle oynayan Imperial, ilk yarıyı 9-6 önde kapattı. Maç sonunda zorlansa da 16-14 kazanan Imperial seriyi 1-1’e getirdi ve şampiyonluk son haritaya kaldı.

Üçüncü harita Train olarak seçildi. İlk yarıda 11-4 Imperial üstünlüğü vardı. Heroic, ikinci yarıda da pek bir varlık gösteremedi ve maçı 16-8 kaybetti. Seriyi 2-1’e getiren Imperial, Copenhagen Games 2018 CS: GO turnuvasında şampiyonluğunu ilan etti. Imperial takımından Nemanja “nexa” Isaković ve Žygimantas “nukkye” Chmieliauskas, sergilediği performansla öne çıkan isimler oldu. Heroic takımının yıldız oyuncularından Marco “Snappi” Pfeiffer‘in sergilediği 61 öldürmelik performans, şampiyonluk için yeterli olmadı.

Copenhagen Games 2018’de ne kadar ödül dağıtıldı?

Turnuvanın toplam $100.000 ödül havuzu vardı. Turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Imperial, $50.000 büyük ödülün sahibi olurken, ikinci Heroic ise $20.000 ödülü kasasına ekledi. Turnuvayı 3.-4. olarak tamamlayan North ve Windigo ise $10.000 ödülün sahibi oldu.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor