Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Counter-Strike 22. yaş gününü kutluyor!

Doğum günün kutlu olsun Counter Strike.

Counter-Strike 22. yaş gününü kutluyor!

Counter-Strike serisi bugün 22. yılını kutluyor. Resmi CS:GO hesabı, Counter-Strike serisinin 22. yaşını resmi CS:GO hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşım ile kutladı.

Orijinal Counter-Strike, 19 Haziran 1999’da Minh “Gooseman” Le ve Jess Cliffe tarafından orijinal Half-Life’ın bir modu olarak piyasaya sürüldü. Her 2 isim kısa süre sonra Valve tarafından işe alındı ve 9 Kasım 2000’de Windows için resmi olarak yayınlandı.

Oyunun 22 yıl önce Half-Life modu olarak başlangıcından bu yana, Counter-Strike serisi, 2004’te Condition Zero ve Source ve 2012’de Global Offensive dahil olmak üzere, resmi yeni sürümle birlikte büyük bir oranda büyüme yaşadı.

CS serisi özellikle yükselişi ile birlikte tüm zamanların en ikonik ve en çok oynanan oyunlarından biri haline geldi.

CS:GO’nun popülaritesi, Steam platformunun büyümesi ile bir hayli arttı. CS:GO, Steam’de en çok oynanan oyunlar listesinde diğer tüm oyunların üzerinde yer alıyor, aktif oyuncularda ve en yüksek oyuncu sayısında da lider durumda yer alıyor.

Oyunun bu başarısının yanı sıra, oyuncu tabanından gelen serzenişlere rağmen, geliştiriciler tarafından uzun süredir oyun hakkında göz ardı edilen birçok kusur bulunuyor.

Oyuncular uzun zamandır 128 tick sunucular ve daha etkili bir anti-hile içeriği istediler. Ancak çözülmemiş bu durumlara karşın yüz binlerce oyuncu, oyuna binlerce saatini ayırmaya devam ediyor.


İlginizi Çekebilir:

Red Bull’dan dijital oyun severlere özel kanal: “Red Bull GamerSZon”

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Counter-Strike Global Offensive