Connect with us

LoL

Crew vs Fenerbahçe: Üst Koridorlar Çarpışıyor

Riot Games

TBF yolunda artık son virajlara giriliyor. Yarı finalde Crew ve 1907 Fenerbahçe 12 Ağustos Cumartesi günü saat 14:00’da karşı karşıya geliyor.

Bu heyecanlı maçın en ilgi çekici kısmıysa çok uzun süredir profesyonel arenada mücadele eden Thaldrin ve Elwind’in üst koridordaki eşleşmesi gibi görünüyor. Serinin kazananı kaptan Thaldrin mi olacak yoksa süper çocuk Elwind mi? Üst koridorlar çarpışmaya hazır.

 

Elwind’in geçmişi şampiyonluklarla dolu

Çok uzun senelerdir profesyonel olarak League of Legends oynayan Elwind, Crew takımından önce Dark Passage’da şampiyonluklar tatmayı başarmıştı. Kariyerinin başlarında orta koridor oynayan ve iyi de işler çıkaran Elwind, Dark Passage takımına üst koridor olarak transfer olmuştu. Başlarda üst koridora iyi adapte olamayan oyuncu takımdan gönderilmenin eşiğine kadar gelmişti. Daha sonra performansında büyük bir yükselme olunca takımdaki yeri sağlamlaşmış ve kadronun en önemli isimlerinden biri haline gelmişti. Özellikle Fiora oyunlarıyla kendisini çok iyi tanıdığımız Elwind, Dark Passage takımıyla geçtiğimiz TBF’yi ezici bir şekilde kazanmış ve o sene Brezilya’da düzenlenen Wild Card turnuvasında ülkemizi temsil etmişti. Turnuvada kelimenin tek anlamıyla muhteşem oynayan Elwind’in çabası Dark Passage’ın turnuvayı kazanmasına yetmemişti.

Turnuva sonrasında takımdan ayrılan Elwind Crew Esports’a transfer oldu ve efektif oyununu Crew’de sürdürmeye devam etti. Son haftalarda performans düşüklüğü yaşayan oyuncu bununla birlikte motivasyonsuz gibi de görünüyor.

Bunun dışında kendisi havuza girmeyi çok seviyor. Elwind muhteşem bir oyuncu olduğu için antrenman yapmayı pek de tercih etmiyor. Sık sık eliyle saçını düzeltmeyi seven Elwind’in bir sürü hayranı var. Kendisinin yazıp seslendirdiği “Ben çok süperim” şarkısıyla müzik piyasasını alt üst eden Elwind, espor kariyerinin ardından müziğe geçiş yapmayı planlıyor gibi…

 

Kaptan dolu dizgin geliyor

Thaldrin de yıllarını League of Legends’a vermiş bir emektar. Thaldrin şu zamana kadar pek çok takımın formasını giyse de kaptanın hikayesi Lethilion’ın kurmuş olduğu Aces High takımıyla başladı. Bu takımın isim hakkı daha sonra Beşiktaş tarafından alınınca takım büyük bir yükselişe geçti. Takım kaptanı Thaldrin’in önderliğinde KMF’yi kazanan takım o sene Türkiye’de düzenlenen Wild Card turnuvasını da kazandı ve Mid-Season Invitational’a katılmayı hak kazandı. Thaldrin’in Wild Card’da oynadığı Hecarim oyunlarını unutmak zaten mümkün dedğildi ve üzerine bir de Jhonnie’nin ona, “At Adam” lakabını yakıştırınca, Hecarim Thaldrin’in imza şampiyonu haline getirdi. Thaldrin daha sonra yepyeni kurulan Supermassive takımında forma giymeye başladı. Supermassive takımında da 1 mevsim finali ve bir Wild Card turnuvası kazanan kaptan yine çok başarılı bir dönem geçiriyordu. Daha sonrasında ufak bir performans düşüklüğü yaşayan tecrübeli oyuncu bir süre yedek kalmak zorunda kaldı. Yedek kalmak istemediği için sezon bittikten sonra, eSpora atılım yapıp Şampiyonluk Ligi’nde slot satın alan 1907 Fenerbahçe’ye transfer oldu. İyi bir sezon geçiren kaptan ve takımı şu an şampiyonluğun en büyük adayı konumunda.

Thaldrin’in bir dönemler Theokoles’le yakalamış olduğu üst düzey sinerjiyi hepiniz zaten hatırlarsınız. Theokoles’in “Börke gel baronu çalalım. Börke gel adamı keselim” gibi haykırışları hala kulaklarımızda çınlıyor. Sakin ve sportmen bir oyuncu olan Thaldrin tam bir kaptan. Ha şunu da unutmamak lazım, sessiz atın çiftesi pek olur. Yani Thaldrin hiçbir şekilde kolay lokma olmayacak…

 

Favori 1907 Fenerbahçe

Serinin favorisi Fenerbahçe şu sıralar formunun zirvesinde. Lig aşamasını lider bitiren takımda yüzler gülüyor. Motivasyon ve sinerji doruklara ulaşmış durumda. Takımın en önemli taşıyıcısı tabii ki orta koridorda oynayan Koreli Frozen. Crew’un maçı kazanması için bu oyuncuya bir çare bulması gerekiyor.

 

Crew takımında formsuzluk var

Lige çok iyi başlayan takım son haftalara kadar mağlup olmadan gelmeyi başarmıştı. Daha sonra arka arkaya gelen kötü sonuçlar takımın moralini çok düşürdü. Çeyrek final maçında seriyi biraz zorlanarak kazanan takımın bu seferki rakibi biraz daha zor. Crew takımı umarız havuzda bolca vakit geçirmiştir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL