Connect with us

Oyun

Crusader Kings III Playstation 5 ve Xbox Series X/S’e geliyor

Sevilen strateji oyunu Crusader Kings III yeni konsollara geliyor

Crusader Kings III Playstation 5 ve Xbox Series X/S'e geliyor

Paradox Interactive tarafından geliştirilen Crusader Kings III, Mart ayının sonunda yeni nesil konsollar Playstation 5 ve Xbox Series X/S’e geliyor. 2020 yılının Eylül ayında PC platformuna çıkarılan sevilen strateji oyunu 1 milyondan fazla kopya satmayı başarmıştı. Euro Universalis, Hearts of Iron, Stellaris gibi yapımlarla tanıdığımız Paradox Interactive’e Crusader Kings III’ün konsol adaptasyonu sürecinde Lab42 şirketi yardım ediyor. Oyun, tamamıyla yeni nesil konsollara adapte edilmiş arayüz ve kontrol şemasına sahip olacak. Bunun yanı sıra analog ve çubuklar, menüler arasındaki geçişler de Lab42 ortaklığıyla geliştirilmiş olacak.

29 Mart 2022 tarihinde PS ve Xbox platformlarına getirilecek Crusader Kings III ayrıca hızlı yükleme sürelerini mümkün kılan yeni nesil donanım teknolojilerinden de faydalanacak. İlginç bir özellik olarak oyunda yönettiğimiz karakterin stres seviyesine göre DualSense’in tetikleyicilerine daha fazla direnç uygulanacak. Böylelikle oyunculara daha gerçekçi bir deneyim sunulması planlanıyor.

Orta Çağ imparatorluklarını yönettiğimiz Crusader Kings III oyununda diplomasi, devlet yönetimi, hukuk sistemi ve entrika iç içe geçmiş durumda. Her türlü düşünce ve arzunun simüle edilebildiği geniş dünyada oyuncuların tüm detayları çözebilmesi için saatler harcaması gerekiyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun