Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Hile skandalı sonrasında ESL India Premiership 2018 Fall finali tekrardan oynandı

Adı hile olaylarına karışan OpTic India’nın şampiyon olduğu turnuvanın finali tekrardan oynandı.

eXTREMESLAND 2018 turnuvasında yaşanan hile skandalı sonrasında ESL India Premiership 2018 Fall finali tekrardan oynandı.

İlginizi çekebilir: “CS:GO HİLE KULLANAN OYUNCU | eXTREMESLAND 2018’de hile skandalı!”

OpTic India‘nın şampiyonluğunun elinden alınmasıyla birlikte final maçının tekrar oynanması kararlaştırılmıştı. Bu sabah oynanan final maçında 2ez ve Slaughter Rage Army karşılaştı. bo3 formatındaki karşılaşma saat 11.30’da başladı. İlk harita Slaughter Rage Army tarafından Cache olarak belirlendi. İlk yarıda 10-5 SRA üstünlüğü vardı. İkinci yarıda ise 2ez mükemmel bir geri dönüş yaparak maçtan 16-14 galip ayrıldı. Seriyi 1-0’a getiren 2ez, ikinci harita olarak Nuke haritasını seçti. Bu haritanın ilk yarısında da 9-6 Slaughter Rage Army üstünlüğü vardı. İşi son haritaya bırakmak istemeyen 2ez ise tekrardan bir geri dönüşe imza atarak maçı 16-11 kazandı. Seriyi 2-0’a getiren 2ez turnuvada şampiyonluğunu ilan etti.

Bildiğiniz üzere eXTREMESLAND 2018 turnuvasında mücadele eden OpTic India oyuncusu Nikhil “forsaken” Kumawat‘ın hile kullandığı tespit edilmişti. Sonrasında turnuvadan diskalifiye edilen OpTic India, tüm kadrosuyla da yollarını ayırmıştı. ESL India yönetimi ESL India Premiership 2018 Fall Finalleri’nde kullanılan sürücüleri incelemiş ve forsaken’in bu turnuvada da hile yaptığını tespit etmişti. Daha sonrasında gerekli başvurular yapılmış ve forsaken, arenalardan tam 5 yıl men edilmişti.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive