Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

CS: GO oyuncuları oyun içinde nasıl bir davranış sergilemeli?

CS:GO oynarken oyun içinde nasıl bir davranış sergilemeliyiz?

CS:GO 9/2/2018 Güncelleme Detayları

CS:GO oyuncuları için rehberler hazırlamaya kaldığımız yerden devam ediyoruz. CS:GO oynarken oyun içinde nasıl davranmanız gerektiği hakkında püf noktaları sizinle yazımızın devamında paylaşacağız. Bizi takipte kalmaya devam edin!

CS:GO oynarken, davranışlarımız ve ruh halimiz performansımıza direkt olarak etki ediyor, bunu dizginleyip stabil bir performansa erişmek bizim elimizde. Öncelikli olarak yapmamız gereken en önemli şey rakip takım veya takım arkadaşlarımıza değil kendi oyunumuza odaklanmak olacaktır.

1- Sakin kalın!

Takım arkadaşlarımızın bizi kızdıracak hareketlerde ve davranışlarda bulunması artık çok normal bir durum haline geldi, bunları göz ardı edip, kimseyle muhatap olmadan kendi oyunumuzu oynayabilirsek ne mutlu. Kaybettiğimiz maçlardan bile kendi adımıza dersler çıkarabiliriz. Öncelikli olarak sakin kalıp “chill” halimizden ödün vermemeliyiz.

2- Odaklanın!

Olabildiğinden fazla şekilde oyuna odaklanmamız, performans verimimizi yükseltmemize yardımcı olacaktır. Her zaman oyuna odağınızı hat safhada tutmaya çalışın. Bunun için çevrenizde dikkatinizi dağıtacak nesnelerde oynamalar yapabilir, telefon bildirimlerinizi kapatabilirsiniz.

3- Kavga etmeyin

Oyun içinde rakip takım oyuncuları veya kendi takım arkadaşlarımız ile kavga etmemiz, bize odak dağınıklığından ve zaman kaybından başka hiçbirşey sunmayacaktır. Kimseyle kavga etmeyin, mümkünse takım arkadaşlarınızı susturup tekli oyunlarınıza devam edin.

4- Radar kontrolü

Radar kontrolünü ihmal ettiğiniz an 1-0 geride oynuyorsunuz demektir, radar sizin ikinci gözünüz olacaktır. Radar ile bağlantınızı asla koparmayın.

5- Bombaları aktif kullanın

Oyunun temel taşlarından biri tabii ki kullanacağımız bombalar olacaktır. Aktif olarak, hayat ve round kurtaran bombaları kullanmayı kesinlikle ama kesinlikle ihmal etmeyin.

6- Kendinize güvenin!

Kendi oyun stilinize her zaman güvenin, ve rakip takımdan asla ve asla korkmayın!

7- Pes etmeyin!

Ne kadar geriye düşerseniz düşün, pes etmeyin elinizden gelen herşeyi yapın, bu oyundan daha fazla zevk almanızı sağlayacaktır ayrıca yenilseniz bile kendinize ben elimden gelen herşeyi yaptım diyebilirsiniz.

8- Takım ile uyumlu oynayın!

Takım içinde herhangi bir problem, kavga vs. yoksa takım oyunundan asla ödün vermeyin. İletişim kurun ve iletişimi ön planda tutun; info vermeyi ve almayı kesinlikle ihmal etmeyin. Zaman zaman doğru bir karar olsa da riskli hareketlerden kaçının.

1 Yorum

1 Comment

  1. Xecutioner

    4 Şubat 2019 - 13:05 at 13:05

    Yapıyorum ama silver 2yim

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive