Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

CS: GO Rekabetçi Siteleri: Nerede kendinizi geliştirirsiniz?

CS: GO Rekabetçi Siteleri: Nerede kendinizi geliştirirsiniz?

Tecrübeli CS: GO oyuncuları bir süre sonra klasik rekabetçi eşleştirme maçlarından sıkılıyor olabiliyor. Çoğu zaman klasik ranked maçlarda ”toxic” adı verdiğimiz kişiler, oyun içerisinde size ve takıma bağırabiliyor. Siz de bu durum karşısında konsantrasyonunuzu kaybedip maçtan yenilgiyle ayrılıyorsunuz, hatta sinir olup CS: GO’dan soğuyorsunuz. Bazı zamanlar mermilerin düşman oyuncuya gitmediğinden şikayetçi oluyoruz. İşte bu gibi sebeplerden dolayı oyun içi klasik rekabetçi maçlardan ayrı ”CS: GO Competitive(Rekabetçi) Siteleri ” kuruldu.

Hemen bu sitelerin artılarından bahsedelim;

 • Öncelikle bu sitelerden maç atınca kaybetseniz dahi (eğer oyun içi kümenizi önemsiyorsanız) CS:GO hesabınızdaki kümenizden hiç bir silinme olmayacaktır. Tabi ki kazandığınız zaman da artmayacaktır. Yani, sitelerde attığınız maçların oyun içi kümenizi etkilemez.
 • CS:GO sunucuları 68 Tick serverlardır. Ancak altta vereceğim sitelerdeki sunucular 128 Tick server kullanıyorlar. Bir server’ın saniyede yenilenme hızıdır. 128 Tick serverlarda mermileriniz düşmana daha isabetli gittiğini göreceksiniz.
 • Rekabetçi sitelerde 1v1, 2v2 Aim turnuvaları, 5v5 rekabetçi maçları düzenlenmektedir.
 • Her sitenin kendine ait küme veya level sistemi vardır. 
 • Bu sitelerdeki oyuncular ve sistem daha profesyonel. Örneğin; Faceit.com sitesinde 5v5 maça girdiğinizde her iki takımdan bir kaptan belirleniyor (leveli yüksek olan genellikle kaptan oluyor) ve bu kaptanlar server/map seçiyorlar.
 • Bu sitelerde daha fazla map oynayacağınız ve daha iyi oyuncular olduğu için kendinizi geliştirebilirsiniz. Tabi ki önerimiz şudur; CS:GO’ya yeni başlayan arkadaşlar kendilerini biraz geliştirip bu platformlara katılırlarsa daha yararlı olur.
 • Belki de en önemlisi, bahsettiğimiz sitelerin çoğunda kendine özel ”anti-cheat” uygulaması vardır.

İşte bahsettiğimiz siteler;

FACEIT

Bu sitelerden en bilinen ve en gelişmiş olanı Faceit’tir. Çoğu profesyonel oyuncuyu da görebilirsiniz. 1v1,2v2 aim turnuvaları, 5v5 rekabetçi maçlar yapabileceğiniz bir sitedir. Ücretsizdir. Ancak Premium üyelik alırsanız altın kazanma şansınız vardır. Kazandığınız maçlardan kazandığınız altınlarla bazı CS:GO itemleri alabilirsiniz. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda vardır: Faceit sadece CS:GO oyunu için hizmet vermiyor, DOTA 2, PUBG gibi oyunları da bu site üzerinden oluşacak server üzerinden oynayabilirsiniz. Kendisine ait anti-cheat vardır.

https://www.faceit.com/en

ESEA

Bir zamanların en popüler CS:GO Competitive(Rekabetçi) sitesi olan ESEA son zamanlarda şanını Faceit’e kaybetmiş durumda gözüküyor. Faceit’in gelişip büyümesi ve ESEA’nın aylık ücretli bir uygulama olması ESEA’nın düşüşünde büyük bir etken olarak göze çarpıyor. Hala oynanmasına rağmen oyuncu sayısı azdır. Kendisine ait uygulamayı indiriyorsunuz, maçları oradan aratıyorsunuz. Ayrıca kendisine ait anti-cheat vardır.

https://play.esea.net/

ESL

Hepimiz bazı turnuvalardan ESL ismini duymuşuzdur. ESpor turnuvaları denince aklımıza ilk gelen ESL olacaktır şüphesiz. ESL üzerinden de çeşitli CS:GO turnuvalarına ücretsiz şekilde katılabilirsiniz. Kendisine ait uygulama ve anti-cheat vardır.

https://play.eslgaming.com/turkey

PvPro 

1v1, 2v2, 3v3 ödüllü aim ve 5v5 turnuvalarına katılabilirsiniz. Arayüz olarak sade olduğunu söyleyemem. Kendine ait anti-cheat uygulaması yoktur. Ancak bedava şekilde turnuvalara katılıp coins kazanıp CS:GO skin alabilirsiniz

https://www.pvpro.com/pvpro/csgo-eu/home

Toornament

Bir turnuva sitesi olan Toornament.com, bir çok oyunda çeşitli turnuvalar düzenliyor. Takımınızı kurup CS:GO turnuvalarına katılabilirsiniz.

https://www.toornament.com/

CEVO

Diğer bir sitemiz CEVO. 5v5 rekabetçi maçlar yapabilirsiniz. Aynı ESEA gibi kendisine ait uygulama vardır.

http://cevo.com/hub/csgo/

Challengeme

Son zamanlarda adından söz ettiren challengeme.com’da çeşitli turnuvalara katılabilirsiniz.

https://www.challengeme.gg/

1 Yorum

1 Comment

  Leave a Reply

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


  Counter-Strike Global Offensive