Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

CS: GO’da hile yapmanın sonucu, 5 yıl profesyonel turnuvalardan men

Offline turnuvada hile yapan forsaken’in cezası belli oldu.

Bildiğiniz üzere OpTic Gaming Hindistan CS: GO kadrosunda yer alan forsaken, offline bir turnuvada hile yaparken yakalanmıştı. Oyuncunun cezası belli oldu.

Takımı ve takım arkadaşları için daha önce de özür dileyen oyuncu, tüm maçları kazanmak istediğinden dolayı böyle bir yola başvurduğunu açıklamıştı. Turnuva organizasyonunun oyuncunun hile yaptığını yakalamasının ardından, OpTic Gaming yönetimi Hindistan kadrosunu dağıtmış ve bir özür yazısı yayımlamıştı.

Ardından ESL tarafından yapılan açıklama hile oyuncunun hile kullandığı kesinleşmişti. Ancak ne ceza alacağı konusunda herhangi bir açıklama hem Valve hem de turnuva organizasyonları tarafından gelmemişti. Valve tarafından dün yapılan açıklama ile bu sorunun cevabı da belli olmuş oldu. Oyuncu önümüzdeki 5 yıl CS: GO turnuvalarına katılamayacak.

5 yıl boyunca turnuvalara ve etkinliklere katılamayacak olan oyuncu, kazanma hırsının kurbanı oldu ve profesyonel oyunculuk hayatının sonunu hazırlamış oldu.

İlginizi çekebilir:

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive