Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

CS: GO hile skandalı: OpTic oyuncusu offline turnuvada hile yaparken yakalandı

CS: GO’da hile skandalı yaşandı, sonuçları büyük oldu!

CS: GO‘da hile skandalı yaşanıyor. Esporun uzun süredir içerisinde olan OpTic Gaming’in oyuncusu offline turnuvada hile yaparken yakalandı. Oyuncu onu kontrol eden hakemin elini ittirdi.

Yıllardır her türlü espor oyununda takım kuran ve başarılı bir geçmişe sahip olan OpTic Gaming, Hindistan‘dan gelen hile haberiyle şoka uğradı. Takımın Hindistan CS: GO kadrosundan Nikhil forsaken Kumawat, offline bir turnuvada hakemler tarafından hile kullanırken yakalandı. Turnuvanın canlı yayınını izleyen kişiler tarafından da net bir şekilde hile kullandığı anlaşılan oyuncu büyük tepki topladı.

Oyuncunun hile yaptığının anlaşılmasının ardından, turnuva hakemleri oyuncunun oyun oynadığı bilgisayarı kontrol etmeye geldi. Ancak hiç beklemedikleri bir tepki ile karşılaştılar. forsaken, bilgisayarı kontrol etmek isteyen hakemin elini ittirdi ve kontrol yapmasını engellemeye çalıştı. Aynı videoda hakemin yanına gelmesinin ardından oyuncunun bilgisayarında işlem yapmak istediği ancak hakemin bunu engellediği de görülüyor.

İşte o video

Offline bir turnuva olmasından dolayı CS: GO forum sitelerinde oyuncunun takım arkadaşlarının durumu bilmemesinin imkansız olduğu yorumları yapıldı. Hatta bazı kullanıcılar, hakemin oyuncunun bilgisayarını kontrol etmeye çalıştığının görüldüğü bir videoda, takımın diğer üyelerinin yüz ifadesinden durumu bildiklerinin çok açık olduğunu söylediler.

Durumun hemen ardından OpTic Gaming yönetimi duruma el attı. Önce takımdan hileci oyuncu gönderildi ve takımın diğer oyuncuları hakkında herhangi bir aksiyon alınmadı. Ancak daha sonra yapılan açıklama ile OpTic Gaming INDIA CS: GO kadrosunun tamamen kapatıldığı bilgisi paylaşıldı.

Oyuncunun hile kullandığı net bir şekilde belli oluyor

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive