Connect with us

Espor

CS:GO oyuncusu S1mple, Ukrayna için bağış yaptı

Ukraynalı oyuncu ülkesine destek olmak için bir adım daha attı.

CS:GO oyuncusu S1mple, Ukrayna için bağış yaptı

Geride bıraktığımız hafta Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi ile elektronik spor dünyasında sık sık gündeme gelen Ukraynalı CS:GO oyuncusu S1mple, son adımı ile tekrardan gündeme geliyor.

Özellikle IEM Katowice 2022 final aşamasının açılış seremonisinde yaptığı konuşma ile anılan oyuncu, Instagram hesabı üzerinden 27 Şubat Pazar günü yaptığı paylaşımlar ile Ukrayna için yaptığı bağışı açıkladı.

Instagram Hikayeler üzerinden banka transferinin ekran görüntüsünü paylaşan oyuncu, ayrı ayrı olarak toplamda 1 milyon Ukrayna Grivnası(Yaklaşık 460 bin lira) tutarında bağış yaparken, “En azından bir şekilde ülkeme yardım edebilirim, kendinize dikkat edin.” mesajına yer verdi.

S1mple IEM Katowice 2022 konuşması ile gündeme gelmişti

Ukraynalı oyuncu geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşma ile de gündeme gelmişti. Yaptığı konuşmada S1mple, “Kariyerim boyunca Ukraynalı oyuncularla oynadım, Rus oyuncularla oynadım ve Amerikalı oyuncularla oynadım ve hepsi harika adamlar” ve “Şu anda arkadaşlarımla, gerçek arkadaşlarımla kalıyorum. Birlikte kazanır, birlikte kaybederiz. Ve hepimiz Ukrayna ve tüm dünya için barış istiyoruz. Hepimiz korkuyoruz.” şeklinde konuşmuştu.

Natus Vincere forması giyen oyuncu açıklamasını “Hepimizin bu turnuvada tüm dünya için bir örnek göstermemiz gerekiyor, hepimizin önce insan kalmamız gerekiyor.” sözleri ile sonlandırdı.


İlginizi Çekebilir:

IEM Katowice 2022 şampiyonluğuna FaZe Clan ulaştı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor