Connect with us

Espor

CS:GO’da silahı sol ele alma kodu nedir?

CS: GO’yla ilgili gelen sorulardan biri de silahın sol ele nasıl geçirileceğiydi. Bu basit işlemi anlattık.

CS: GO‘da bazı oyuncular silahı orijinal halinde yani sağ elde oynarken kimi oyuncular ise sol elde kullanmayı tercih ediyor. Son dönemde bu konuyla ilgili birçok soru aldığımız için şu silahı sağ, sol ele alma durumları için bir içerik hazırladık. Bugün CS: GO’da silahı sol ele nasıl alırız onu anlatacağız.

Aslında CS: GO’da silahı sol ele almak çok basit. Yapmamız gereken tek şey oyun ayarlarından geliştirici konsolu aktif ettikten sonra konsolu açmak ve cl_righthand 0 yazmak.

CS: GO’da silah sol ele nasıl alınır?

  1. Oyun ayalarını açın
  2. Geliştirici konsolu aktif edin
  3. Konsolu açın ve “cl_righthand 0” yazın.

Böylece silah artık sol elimize geçmiş oluyor. Peki sağ ele nasıl geçireceğiz? Tekrar sağ elimize almak istediğimizde ise cl_righthand 1 yazmamız yeterli olacak. Anlaşıldığı üzere silah, “cl_righthand” komutunu açtığımızda -yani 1 yaptığımızda- sağ ele geçiyor, kapattığımızda -yani 0 yaptığımızda- sol ele geçiyor. İşlem bu kadar basit.

Geliştirici konsolunun önemi

Geliştirici konsolu, CS: GO oyuncularının “config” ayarlarından görüntü ayarlarına kadar birçok kodu aktif olarak kullanmalarına yarıyor. Bu anlamda geliştirici konsolu için geçerli kodları bilmeniz oyun ayarlarınızı daha hızlı yapmanıza ve daha detaylı değişiklikler yapmanıza olanak tanıyacaktır.

2 Yorum

2 Comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor