Connect with us

Video Konusu

Önümüzdeki dönemde bizleri hangi CS: GO turnuvaları bekliyor?

Bu birkaç ay CS: GO’ya doyacağız! Karşınızda önümüzdeki dönemin en büyük CS: GO turnuvaları!

Yaz aylarının gelmesine kısa bir süre kala, önümüzdeki birkaç ay içinde düzenlenecek olan büyük turnuvalar da yavaş yavaş belli olmaya başladı. BLAST Pro Series İstanbul 2018 ile Türkiye’ye de gelen ve temsilcimiz Space Soldiers’ın da yer alacağı etkinlikleri sizler için derledik. İyi seyirler!

BLAST Pro Series İstanbul

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği BLAST Pro Series İstanbul ile listemize başlayalım. Eylül ayının sonunda düzenlenecek olan turnuvanın tarihi sınavlara denk geldiği için daha öncesinde değiştirilmişti. Ancak seçimlerin erkene alınmasının ardından tarih bir kez daha değişmek zorunda kaldı. Tüm takımların takvimine uymak için uygun bir tarih arayan organizasyon ekibi son olarak 29 Eylül’de karar kıldı. Ayrıca organizasyonun katılımcı listesi de değişti. 6 takımın 250 bin dolarlık ödül havuzu için yarışacağı turnuvada şimdiye kadar katılımı kesinleşen takımlar arasında NiP, Astralis, Space Soldiers ve Virtus.pro alıyor. Dünyanın en iyi ve en formda CS: GO takımlarını ağırlayacağımız etkinliğin tüm detaylarını Playerbros farkıyla takip edebilirsiniz. Gelelim listemizin 2. sırasına.

ESL One Belo Horizonte

Yaz mevsiminin ilk ayında dikkat çeken turnuva ESL One Belo Horizonte! 13-17 Haziran tarihleri arasında Brezilya’nın Horizonte kentinde düzenlenecek olan turnuvanın ödül havuzu tam 200 bin dolar. 8 takımın mücadele edeceği turnuvada temsilcimiz Space Soldiers da yer alıyor. Temsilcimizin yanı sıra SK, FaZe, Liquid ve mousesports gibi takımlar da turnuvada yer alacak. Bu turnuva, son dönemde form olarak düşüş yaşayan temsilcimiz için büyük önem taşıyor.

ESL One Cologne 2018

Listemize bir diğer ESL turnuvası ile devam ediyoruz. 3-8 Temmuz tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek olan ESL One Cologne 2018, 300 bin dolar ödül havuzuna sahip. Toplam 16 takımın mücadele edeceği turnuvaya davet alan takımlar şimdiden belli oldu. Davet alan takımlar SK, G2(citu), BIG, Cloud9, Astralis, FaZe, Liquid ve fnatic oldu. Geriye kalan takımlar ise mayıs ayında yapılacak olan elemelerden sonra belli olacak. En iyi takımların yarışacağı bu turnuvayı izlemek büyük keyif verecek.

Bu yaz heyecan bitmeyecek. Dolu dolu geçecek olan yaz aylarındaki etkinlik listemize devam ediyoruz. İşte sıradaki turnuva.

DreamHack Masters Stockholm 2018

Esporun en köklü organizasyonlarından DreamHack de yaz aylarında boş durmuyor. 29 Ağustos – 2 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan turnuvada, 16 takım 250 bin dolar ödül için kıyasıya bir mücadele verecek. FaZe, NiP, SK ve fnatic turnuvaya davet alan takımlar oldu. Diğer davet alacak veya turnuvaya katılacak takımlar ise önümüzdeki dönemde belli olacak. Ama bu takımların ismini duymak bile şimdiden heyecan duymamıza neden oldu.

Listemizin sonunda her ne kadar yaz ayında yapılmayacak da olsa major turnuvasına yer veriyoruz.

FACEIT Major 2018

20-23 Eylül tarihleri arasında İngiltere’de olacak! Bölgelerinin en iyi CS: GO takımları, dünyanın en iyi takımı olabilmek için İngiltere’de mücadele verecek. 16 takımın mücadele edeceği etkinlikte davet alan takımlar Cloud9, FaZe, Astralis, fnatic, SK, G2, Natus Vincere, Quantum Bellotor Fire ve mousesports takımları oldu. Geri kalan takımlar ise önümüzdeki dönemde yapılacak olan elemelerden sonra belli olacak. Güney Amerika, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya, Okyanusya ve diğer bölgelerden elemelere katılacak olan takımlar, İngiltere’ye gidebilmek için mücadele edecek.

Listemizin sonuna geldik. Bu dönem CS: GO topluluğu için oldukça dolu ve heyecanlı geçecek. Önümüzdeki birkaç ay en iyi CS: GO takımlarını izleme fırsatını yakalayacağız. Ama en önemlisi BLAST Pro Series İstanbul ile hayranı olduğumuz oyuncuları ve takımları yakından görme fırsatını elde edeceğiz. BLAST Pro Series İstanbul ve diğer CS: GO etkinliklerini Playerbros farkıyla takip etmeye devam edebilirsiniz. Bizden şimdilik bu kadar. Hoşça kalın!

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Video Konusu