Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

CS:GO’da hilelere karşı bir hamle atıldı, uygulamanın betası başlıyor!

Oyun dosyalarıyla etkileşime geçen programlar büyük ölçüde kısıtlandı

CS:GO'ya güncelleme! Yerden silah alamama devrine son!

VALORANT’ın hile karşıtı yazılımı Vanguard’ın başarısını gören Valve, rekabette geri kalmamak adına CS:GO’daki hile önlemlerini sıkılaştırdı.

Resmî CS:GO blogunda paylaşılan yazıda hileye karşı alınan önlemlerin sıklaştırıldığından bahsedildi. Beta sürecinde olan bu yeni güncellemede oyun dosyalarıyla etkileşime geçebilecek programlar büyük ölçüde kısıtlanacak. Uzun zamandır hilelerden muzdarip olan CS:GO kitlesinin feryatlarının VALORANT’taki hile karşıtı yazılım Vanguard’ın başarısı karşısında duyulduğu düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir: Yeni güncellemeyle CS:GO’da imha esnasında dönme taktiği son buluyor

“Bugün CS:GO’ya hilelere karşı olan savaşımız kapsamında opsiyonel bir beta ekliyoruz. Buradaki yönergeleri kullanarak betaya katılıp bizlere yardım edebilirsiniz.

CS:GO artık oyunla etkileşime geçebilecek programlar ve dosya tiplerini kısıtlıyor.

Pek olası değil ama olursa da oyunu uygun olmayan dosyalarla açarsanız uygun olmayan dosyaya dair bir uyarı alacaksınız, VAC’ın etkin olduğu sunuculara girmeniz de yasaklanabilir. Sorunu çözmek için oyun ayarlarınızdan “Güvenli Başlatma”yı kapatabilirsiniz, fakat bu kısa süreliğinize güven skorunuzu etkileyebilir.

Valve ekibi, bu açıklamanın ardından yazılımcılara bir uyarıda bulundu. Oyun dosyalarıyla etkileşime geçen yazılımlardaki DLL dosyaları artık Authenticode imzası gerektirecek. İmzalı dosyaların oyuna etki etmesi durumunda bu dosyalar da bloklanacak.

İlginizi Çekebilir

CS:GO profil eşyaları Steam indirimleriyle birlikte oyunculara sunuldu

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive