Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

CS:GO’da kendini geliştirmek isteyen oyuncular için geniş çaplı antrenman rehberi!

CS: GO’da kendini geliştirmek isteyen bir oyuncu ne yapmalı?

csgo rütbe sistemi rank

CS: GO rehberlerimiz tüm hızıyla devam ediyor, bu rehberimizin ana konusu CS: GO’da kendini geliştirmek isteyen oyuncuların başlıca yapması gereken şeyler olacak. Bulunduğunuz rütbeden memnun değilseniz veya kendinizi geliştirmek adına çalışmak istiyorsanız yazımızın devamı tam size göre.

Oyuna ayrılan süre:

Konuşulacak her şeyden ama her şeyden önce gelen şey oyuna ayırdığınız süre olacaktır. Dürüst olalım ki oyuna yeteri kadar vaktinizi ayıramıyorsanız yükselişiniz bir hayli yavaşlayacaktır. Kişisel hayatınızı idame ettirirken elinizden geldiği kadar tutkunuz olan CS:GO’ya maksimum vakti ayırmaya çalışın. Profesyonel olma hayalleriniz var ise bu süre kesinlikle 8-12 saat aralığında olmalıdır.

Uyku düzeni:

Oyundaki performansımızı etkileyen neredeyse en önemli faktör oyuna karşı odaklanmamızdır. Oyun içinde focusumuz ne kadar fazla olursa performansımız o kadar iyi olur bunun temelinde ise odağımızın bozulmaması için düzenli bir uyku yatmaktadır. Team Windigo oyuncularından Viktor “v1c7oR” Dyankov verdiği bir demeçte, düzgün bir şekilde veya az uyuduğumda oyunuma odaklanamıyorum ve bu beni kötü bir şekilde etkiliyor demişti.

Düzenli çalışma ve oyun ahlakı:

Oyuna ayırdığınız süreden eminsiniz, sağlıklı bir uyku düzeniniz ve hayalleriniz var şimdi geriye kalan en büyük adım, düzenli şekilde çalışmak olacaktır. Yetenek sizleri bir yere kadar taşıyabilir, her zaman çalışıp üstüne koymalısınız, oyun içinde ve dışında iyi bir profil çizmeli, ve diğer oyuncular tarafından iyi nitelendirilmiş bir karakter olarak tanınmalısınız, takım sahipleri ve yöneticileri sizin hakkınızda oyun dışı içinde iyi fikirlere sahip olmalılar.

 • Gün içinde 2-4 saat arası düzenli olarak DM (Deatmatch) oynamak. (Valve sunucusunda değil)
 • Oyuna ilk girdiğinizde aim_botz gibi bir training haritasında 20-45 dakika zaman öldürmek.
 • Düzenli olarak oyununu beğendiğiniz, kendinize yakın gördüğünüz oyuncuların POV demolarını izlemek. (Youtube ve HLTV’den ulaşabilirsiniz.)
 • Rekabetçi yerine, FaceIT ve ESEA gibi platformlarda kendinizi üst seviyeleri çıkarmaya çalışın.
 • Hiçbir zaman tilt olmayın, soğukkanlılığınızı koruyun ve hiçbir zaman pes etmeyin.
 • Harita bilginizi üst seviyede tutmaya çalışın.
 • Smoke, flash, hegrande bilginizi üst seviyede tutmaya çalışın.
 • Takım oyuncularıyla birlikte oynayın, iyi anlaşmaya çalışın.
 • Kendinize ve aiminize güveniniz hep yüksek olsun.
 • Rakipten hiçbir zaman korkmayın unutmayın onlarda sizin gibi mouse ve klavye tutuyor.

BOL ŞANS!

 

4 Yorum

4 Comments

 1. Ertan

  3 Şubat 2019 - 1:02 at 01:02

  csgoda hile çoğalırken bu son güncelleme yüzünden pek fazla rekabetçi gireceğimi söyleyemem ama yinede okuyorum ki olurda tekrar rekabetçi girersem bunlar aklımın bi köşesinde dursum

 2. Aykut

  3 Şubat 2019 - 2:22 at 02:22

  Yaw he he amk tilt olmayin sunu izleyin bunu izleyin soyle yapin boyle yapin once oyundaki hileleri banlasinlar sonra bu dedikleriniz kolay zaten alayi hile üst rutbelerin oyundan soguttular oynamiyorum daha da oyunu beleş yaptilar hileden gecilmiyor artik

 3. samet

  3 Şubat 2019 - 5:13 at 05:13

  boş yazı

 4. Fettah

  3 Şubat 2019 - 10:34 at 10:34

  Hilelere karşı gelişmek lazım tabi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive