Connect with us

Espor

Curse Trials PUBG turnuvasında Team Bosphorus’a büyük haksızlık!

Team Bosphorus’a büyük haksızlık!

Curse Trials PUBG turnuvasından Team Bosphorus'a büyük haksızlık!

Dün akşam saat 21:00 sularında başlayan Curse Trials PUBG turnuvası skandallar ile başladı. 16 takımın katılımı ile gerçekleştirilen ve toplamda 64 oyuncunun  arasında Team Bosphorus’un da yer aldığı etkinlik bizleri üzen birtakım olaylara gebe oldu.

Ünlü Türk yayıncılar Mithrain, Mirliva, Wtcnn, Zeonn’dan oluşan Team Boshphorus’u profesyonel arenada ilk defa Gamescom PUBG Invitational’da izleme fırsatına ulaşmıştık. Etkinliğin ikinci gününde Duo TPP klasmanında bir şanssızlık ile üçüncü sırada yer almışlardı. Fakat bu başarı bile bizim gururumuzu okşamaya yetmişti.

Curse Trials PUBG turnuvası yönetici fiyaskoları ile başladı

Dün gece saatlerinde başlayan Curse Trials PUBG’nin ilk karşılaşması yolunda oynanırken ikinci ve üçüncü maçlar tam bir fiyaskoydu. İkinci maç PUBG’ye en son eklenen çöl haritası olan Miramar’da oynanmaya başlandı. Başlarda fazla sıkıntı olmasa da oyunun ilerleyen vakitlerinde BUG’lar ve şanssızlıklar Team Bosphorus’un maçı üçüncü bitirmesine sebebiyet verdi.

Üçüncü maç ise fiyaskonun alasıydı. İkinci maçın kritiğini yaptıktan sonra ekip yeni oyunun lobisine girmeye çalıştığında başka bir olay ile şok oldu. Mithrain ve Mirliva rahatça giriş yaparken, Wtcnn ve Zeonn giriş yapmaya çalışınca Crash hatası aldı. Turnuvanın Discord kanalından iletişime geçildi zaman ise turnuvada görevli tüm moderatörler tarafından hiçbir cevap verilmedi. Üstüne üstlük takımda eksik olmasına rağmen etkinliğe devam edildi. Ayrıca moderatörlerden biri görevinin başında olması gerektiği sırada Counter Strike: Global Offensive oynuyordu.

Dördüncü maçta ise durum değişmedi. Yine oyun içinde yaşanan Bug’lar bizlere Playerunknown’s Battlegrounds’un elektronik spor arenası için şimdilik ne kadar uygunsuz olduğunu görüyoruz. Umarız bir daha gerçekleştirilecek olan etkinliklerde daha profesyonel yöneticiler yer alır ve şu anki Team Bosphorus gibi mağdur olunmaz.

Team Bosphorus oyuncuları Mithrain, Wtcnn, Zeonn turnuvadan sonra ne dedi?

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor