Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

daps Evil Geniuses takımı ile Counter-Strike arenasına geri dönüyor!

Kanadalı oyuncu Damian ‘daps’ Steele’in Evil Geniuses takımına koç olarak transferi gerçekleşti.

Evil Geniuses takımı yaptıkları açıklamayla 27 yaşındaki Kanadalı oyuncu Damian ‘daps’ Steele’in takımlarına koçluk görevi için transfer edildiğini açıkladı.

Bu açıklamayla beraber profesyonel oyuncunun da Counter Strike : Global Offensive arenasına geri döndüğü de resmen belli oldu. Sekiz ay önce profesyonel hayatına Riot Games’in son zamanlardaki popüler oyunu Valorant’la devam etme kararı alan daps, dönüşünü ise aşağıdaki paylaşımıyla açıkladı.

Koçluk hayatımı başlattığım için heyecanlı hissediyorum, Counter-Strike kariyerime döndüğüm için mutluyum!

33 yaşındaki Brezilyalı koç Wilton ‘zews’ Prado’nun takımdan ayrılmasıyla oluşan boşluğu doldurmak için transfer edilen oyuncunun gelmesi ile ise takımın yeni kadrosu aşağıdaki şekilde oldu.

Evil Geniuses Kadrosu:

  • Michał ‘MICHU’ Müller
  • Peter ‘stanislaw’ Jarguz
  • Vincent ‘Brehze’ Cayonte
  • Tsvetelin ‘CeRq’ Dimitrov
  • Owen ‘oBo’ Schlatter
  • Damian ‘daps’ Steele (Koç)

Şu anda genel sıralamada yükselişe çıkarak yirminci sıraya yerleşen Evil Geniuses takımının altyapısı ise çoğunlukla NRG takımından oluşuyor.

Damian ‘daps’ Steele’in de iki sene kadar In Game Leader’lığını (Oyun İçi Kaptan) yaptığı NRG takımından transfer olarak şu anda da Evil Geniuses takımında profesyonel kariyerine devam eden oyuncular ise Amerikalı Vincent ‘Brehze’ Cayonte ve Bulgar oyuncu Tsvetelin ‘CeRq’ Dimitrov.

NRG takımının Valorant takımından ayrıldığını belirten açıklamada ise “Artık oynamaktan sıkıldığımı gizlemiyordum ve ayrılmamın asıl sebebi de bu. Gelecek planlarım hakkında yakında size yeni haberler vereceğim!” demişti.

NRG Valorant takımı ise üstteki paylaşımda da gördüğünüz gibi oyuncuya takıma yaşattığı başarılar için ve geride bıraktığı anılar için teşekkür etmekle yetindi.

Ülkemizi de temsil ederek bizi gururlandıran Türk/Amerikan oyuncu Tarık ‘tarik’ Çelik’in de yedek olarak oynadığı Evil Geniuses takımının MVP’si (En Değerli Oyuncusu) ise Vincent ‘Brehze’ Cayonte.

Son zamanlarda aldığı mağlubiyetlerle hayranlarını üzen Evil Geniuses, son üç ayda yaptığı iki transferin (Envy takımından ayrılan Michał ‘MICHU’ Müller ve Complexity takımından ayrılan Owen ‘oBo’ Schlatter transferleri) kalitesi konusunda da eleştirilere maruz kalmıştı.

Takımın şu ana kadar aldığı birincilikler ise StarSeries i-League Season 8 ve ESL One New York 2019 olmak üzere iki tane.

 


İlginizi Çekebilir:

Counter-Strike 22. yaş gününü kutluyor!

FPS ve TPS hayranı; şüpheli, karamsar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Counter-Strike Global Offensive