Connect with us

LoL

Dark Passage kadrosunu anlatıyoruz! Kısaca Şampiyonluk Ligi: Dark Passage

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi takımların kadrolarına göz attığımız serimizin yeni videosunda Dark Passage’a bakıyoruz.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi takımların kadrolarına göz attığımız serimizin yeni videosu ile karşınızdayız. Bu videomuzda Dark Passage’a bakacağız.

Türkiye’deki en köklü espor takımlarından biri olan Dark Passage, diğer oyunlardaki başarısını League of Legends’ta da yakalamayı başarmıştı. Bir dönem katıldıkları her turnuvayı kazanan ekibe yenilemez gözüyle bakılırken, son zamanlarda eski performanslarından biraz uzak kaldılar desek yanlış olmaz. Oldukça geniş ve takıma bağlı bir taraftar kitlesine sahip olan Dark Passage, bu dönemlerde de taraftarından büyük destek görmeye devam etti. Bu sezonda Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde göreceğimiz kaplanlar, genç ve hırslı bir takım kurdu.

Dark Passage kadrosuna bakmaya ilk olarak üst koridor oyuncusu Onurcan “Ragner” Aslan ile başlayalım. Espor sahnesinin yeni sayılabilecek yüzlerinden olan Ragner, profesyonel espor kariyerine geçen sezon formasını giydiği Bursaspor Esports ile başladı. Genç ve gelecek vaat eden bir oyuncu olarak bilinen Ragner, bu sezon Dark Passage’ın başarısı için ter dökecek.

Takımın ormancı rolündeyse herkesin bildiği bir isim var. Dark Passage’ın zirvede olduğu yıllarda da takımın formasını giyen Atakan “Crystal” Aydın bu sezon yeniden Dark Passage forması giyecek. Bir dönem hiç gülmemesiyle de eğlenceli konuşmaların merkezinde olan Atakan, Dark Passage ile beraber ülkemizi birçok kez yurt dışında temsil etmişti. Mevsim Finalleri, TBF derken kariyeri şampiyonluklarla dolu olan ormancı bu sezon eski takımına geri dönerek, yeniden kaplanların başarısı için forma giyecek.

Orta koridorda ise Litvanyalı oyuncu Saulius var. Profesyonel espor kariyerine 2013 yılında başlayan Saulius, genç yaşta profesyonel olan oyuncular arasında yer alıyor. Daha önce Team Dignitas, Natus Vincere.EU, Giant Gaming gibi önemli takımlarda yer alan oyuncu, xPeke ve soAZ’lı Origen kadrosunda yedek oyuncu olarak da yer aldı. Türkiye’den ise Team Cappadocia ve Pars Esports takımlarında oynadı. Son olarak 5 Hydra Esports takımında yer alan Saulius, yeni sezon için Dark Passage’a transfer oldu.

Nişancı rolünde ise Sırp oyuncu NikolaSenpai oynayacak. 2017 yılında başladığı profesyonel espor kariyerinde sırayla Instinct Esports, FC Schalke 04, Millenium, KlikTech ve Team oNe Esports formaları giyen NikolaSenpai, son olarak Dark Passage kadrosuna dahil oldu.  Kariyerinde birçok kez EBL şampiyonluğu da bulunan oyuncu, kariyerindeki en önemli başarıları KlikTech takımıyla yakaladı. Bu sezon Dark Passage nişancısı olarak izleyeceğimiz NikolaSenpai, tecrübeli rakiplerine karşı zorlu bir savaş verecek.

Takımın destek rolünde bir başka Türk oyuncu Alihan “Pbd” Ocaklı yer alıyor. 2017 yılında Çilekler takımıyla profesyonel espor kariyerine başlayan genç oyuncu, ardından HWA Gaming’de yedek destek oyuncusu olarak kariyerine devam etti. HWA Gaming döneminde zaman zaman Revanche ile yer değişen isim, gösterdiği performansla beğeni toplamıştı. Oldukça genç ve hırslı olan Pbd, bu sezon Dark Passage’ın alt koridorunda tecrübeli isimlere karşı forma giyecek ve kendini kanıtlamaya çalışacak.

Koç pozisyonunda ise eski bir profesyonel oyuncu olan Furkan “Lynx” Arıkovan ile anlaşan Dark Passage, genç oyuncularını tecrübeli koça emanet etti. 2015 yılında ANT Gaming orta koridorunda başlayan espor macerasında daha sonra BPI forması giyen Lynx, koçluk kariyerine Pars Esports ile başladı. Pars Esports ile Şampiyonluk Ligi’ne de çıkmayı başaran Lynx, bu sezon Dark Passage’ın başarısı için çalışacak.

Bu videomuzda Dark Passage kadrosuna göz attık. Peki sizler Dark Passage kadrosu hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorum olarak videonun altında paylaşabilirsiniz. Hoşça kalın!

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL