Connect with us

LoL

Dark Passage vs Aurora: Alt Koridorların Savaşı

Riot Games

Şampiyonluk Ligi’nin lig aşaması sonlandı ve play-off heyecanı herkesi sarmış durumda.

6 Ağustos’ta çeyrek finalde Dark Passage ve Aurora karşı karşıya geliyor. Karşılaşmanın galibi Aurora olursa, yarı finalde SuperMassive’le karşılaşacak. Ama Dark Passage kazanırsa, Fenerbahçe’yle karşılaşacaklar. Bu seride gözler özellikle alt koridorda olacak çünkü ligin en yetenekli Türk nişancıları karşı karşıya kozlarını paylaşacaklar. Bir tarafta eski günlerini arayan HolyPhoenix, diğer yanda da ligin en yetenekli ve formda nişancısı Ruve Sama var.

Maçın kaderi nişancıların elinde

İki takım çeyrek finalde kozlarını paylaşırken gözler bir an olsun bile alt koridordan ayrılmayacak gibi görünüyor. Geçen sene Beşiktaş forması giyen Ruve Sama bu sefer kupaya uzanmak için elinden gelen her şeyi yapmaya hazır. Ruve Sama’nın yanında kendisi kadar agresif bir destek olan Zergsting bulunuyorve ikilinin bu sezonki performansları rakiplerini gerçekten korkutuyor. Unutmadan, Zergsting eski bir Dark Passage oyuncusu. Hatırlarsanız, Zergsting kısa süre de olsa Dark Passage formasını giymişti ve o sıralar DP’nin nişancı pozisyonunda Zeitnot bulunuyordu. Zergsting için bu maç bir intikam maçı da sayılabilir.

Diğer yanda da şampiyonluklarla dolu bir kariyeri olan Dark Passage’ın efsane nişancısı Holyphoenix bulunuyor. Geçtiğimiz yıllarda adını altın harflerle Türk eSporuna yazdıran Holy eski formunu aramakla meşgul. Bizce Holy’nin eski günlerine kavuşması için bu maç kaçınılmaz bir fırsat. Karşısında ligin en agresif ikilisi bulunmasına rağmen Holyphoenix eğer kalitesini ortaya koyabilirse kendisinin küllerinden doğuşunu yeniden izleyebileceğiz gibi görünüyor. Holy’nin yanında ismini pek fazla duymadığımız Farfetch var. Bu maç Farfetch için de kendisini göstermek ve takımındaki yerini sağlamlaştırmak için iyi bir fırsat gibi duruyor.

Aurora zirveye oynuyor

Team Aurora ligi 3. sırada tamamlayarak gayet iyi bir performans göstermiş ve ligin favori takımlarından olduklarını herkese kanıtlamıştı. Daha çok alt koridorun baskın olduğu Aurora’nın galibiyet parolası “Clown Fiesta”. Maçların hemen hemen hepsine “taktik maktik yok” kafasıyla çıkan Aurora şu zamana kadar başarılı olmuş durumda. Aurora takım savaşlarındaki kaosta beslenmeyi seven bir ekip izlenimi veriyor.

Dark Passage diplerde

“Ah o eski DP nerde” dediğinizi duyar gibiyim. Bu aralar biz de bunu sıkça söylüyoruz. Eski finallerin takımına ne oldu diye sorup duruyoruz kendimize. Dark Passage bu sene ligi 6. olarak düşme hattının tam sınırında tamamladı. Çok fazla oyuncu değişikliğine giden takım, bir istikrarsızlık durumuyla karşı karşıya. Bakalım bu istikrarsızlıklarını Aurora maçıyla kırabilecekler mi…

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL