Connect with us

Espor

Davidp, G2 Esports – FunPlus Phoenix maçından ayrılma sebebini açıkladı

Davidp, dünkü maçtan neden ayrıldığını açıkladı

g2-davidp

G2 Esports’ta forma giyen profesyonel VALORANT oyuncusu Davidp, dün akşamki maçtan babasının vefat ettiği için ayrıldığını açıkladı.

G2 Esports’un yenilmezlik serisinin bozulduğu G2 Esports – FunPlus Phoenix maçında ilginç olaylar yaşanmıştı. İki maçlık seride G2 Esports ilk maçı kaybetmişti, ikinci maçın sonlarına doğru ise ilginç bir olay yaşandı. Davidp, oynama imkanının olmadığını ve maçtan ayrılması gerektiğini belirtti. Ardından maçı kaybeden G2, seriyi de 2-0 elinden kaçırarak yenilmezlik serisini bitirdi. Fakat Davidp’nin durumu maçtan çok daha önemliydi.

Maçı kaybeden G2 Esports tarafında gündem maçtan ziyade Davidp’nin akıbetiydi. Bir sürelik belirsizlik ve takım arkadaşlarından, kulüpten destek mesajlarının ardından profesyonel oyuncu açıklamasını Twitter üzerinden yaptı. Davidp, G2 Esports – FunPlus Phoenix maçı esnasında babasının vefat ettiğini öğrenince maça devam edemediğini açıkladı.

Davidp neden maçtan ayrıldı?

“Turnuvada oynarken babam dünyaya gözlerini yumdu, hayat bana daha ne kadar kötü davranabilir?

Çok şey için pişmanım, seninle son zamanlarda vakit geçirmediğim için pişmanım, yıllardır sana seni sevdiğimi söylemediğim için pişmanım, seni özleyeceğim babacığım.”


Oyuncunun hayranları, kulübü, takım arkadaşları ve espor camiasından birçok bilinen sima kendisine iyi dileklerini ve yanında olduklarını iletti.

Oyun esnasında böyle travmatik bir durum yaşayan esporcuya Playerbros olarak başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz.

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor