Connect with us

Espor

Dell Technologies, VRL Türkiye: Birlik ligi teknoloji iş ortağı oldu

VRL Türkiye: Birlik ligi sponsorları ile de dikkat çekiyor.

Dell Technologies, VRL Türkiye: Birlik ligi teknoloji iş ortağı oldu

Dell Technologies espor dünyasının yeni ve en büyük liglerinden biri olan VALORANT Regional League’in Türkiye ayağında “Teknoloji İş Ortağı” oldu. Yapılan basın açıklamasında belirtilene göre organizasyonu Riot Games’in Türkiye ekosistem partneri ESA Esports tarafından yapılan lig boyunca katılımcılar Dell Technologies’in son kullanıcı ürünlerinden ve altyapı çözümlerinden faydalanacak.

Bu yıl ilk defa düzenlenen lig, “VALORANT Regional League Türkiye: Birlik x Coca-Cola” resmi adı ile espor ve oyun severlerin karşısına çıktı. 14 Şubat’ta başlayan lig, 2 Temmuz’daki büyük finalle sona erecek. Ligde toplamda 8 takım, Riot Games tarafından geliştirilen ve  yayınlanan VALORANT üzerinde yarışıyor.

Turnuva 2 yarı halinde düzenlenecek ve toplamda 13 hafta sürecek. Ligde oynanan heyecan verici karşılaşmalar, VALORANT Regional League Türkiye: Birlik Coca-Cola’nın Twitch ve Youtube kanallarından canlı olarak izlenebiliyor. 1. yarı lig şampiyonu EMEA Challengers’a yükselmek için, 2. split şampiyonu da bütün bölge şampiyonlarının bulunacağı VRL EMEA Finals’ta 150.000 Euro’luk ödülü kazanmak için mücadele verecek.


İlginizi Çekebilir:

Gaming In Turkey 2021 Espor maddi rakamlarını paylaştı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor