Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Demise’a Nemiga çelmesi!

Temsilcimiz MDL’de günü mağlubiyetle kapattı!

Temsilcimiz Demise, ESEA MDL Season 32 Europe‘ta bugün beşinci karşılaşmasına çıktı.

İlk 3 karşılaşmasında galibiyet yüzü göremeyen ekibimiz, MDL’deki son karşılaşmasında Polonya temsilcisi x-kom AGO‘nun kabusu olmuştu. Vertigo haritasında dev rakibini 16-8 ile geçen Demise’ın bugünkü rakibi ise CIS bölgesinden Nemiga oldu.

Overpass haritasındaki karşılaşmaya CT tarafında başlayan Nemiga, tabanca raundunun kazanılmasının ardından savunmada duvarları örerek ekibimize geçit vermedi ve üst üste kazanılan rauntlar ile skoru 7-0‘a getirdi. 8. raunttan sonra adeta uykudan uyanan ekibimiz, kaptan Beyazıt “beyAz” Körpe’nin aldığı 2 entry-frag ve sonrasında da tecrübeli oyuncu Ahmet “paz” Karahoca’nın önemli fragleri ile raundu kazanmayı bildi ve kazanılan raunt ile galibiyet serisi tarafımıza geçti. Art arda 4 raunt kazanan Demise durumu 7-4‘e getirirken, bir sonraki rauntta ise son saniyelerde B tarafına girmeye çalışan ekibimiz, burada 4 Nemiga oyuncusu ile karşılaştı ve raunt kazanma serisi bu şekilde sona ermiş oldu. İlk yarı, 11-4‘lük Nemiga üstünlüğüyle sona erdi.

İkinci yarıda da tabanca rauntlarının adeta kabusu olduğu ekibimiz, T tarafında kaybettiği 2 raunt ile üstünlüğün 13-4 ile rakibe geçmesine izin verirken, ikinci yarının ilk silah raundunda ise B tarafındaki muhteşem savunma ile durumu 13-5‘e getirdi. Yalnızca bir adet AK-47 satın alan ve diğer oyuncularının tabancaları olduğu rauntta Nemiga, B tarafında tek AK-47’nin sahibi Aleksandr “mds” Rubets’in aldığı 2 önemli entry-frag sonrası kolay bir şekilde bombayı kurdu ve şanssız bir şekilde raundu kaybeden ekibimiz, rakibin harita puanına yanlızca 2 raund uzaklıkta olmasına engel olamadı.

Galibiyet serilerini seven ve tek bir raunt kazanınca psikolojik olarak kendine gelen ekibimiz, durumu 14-6 yaptıktan sonra kontrolü yeniden ele aldı ve skor 14-9‘a kadar geldi. Tam umutlar yeşerirken yine B tarafında oyunu bitirmeyi tercih eden CIS ekibi, 24. ve 25. rauntları da hanesine yazdırarak 16-9′luk skorla galibiyete uzanan taraf oldu.

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive