Connect with us

Espor

DenizBank İstanbul Wildcats League of Legends takımında ayrılık

DenizBank İstanbul Wildcats League of Legends takımında Ali “Craft1x” Aklan ile yollar ayrıldı.

DenizBank İstanbul Wildcats League of Legends takımında ayrılık

Şampiyonluk Ligi 2023 Yaz Mevsimi Finali şampiyonu olan DenizBank İstanbul Wildcats League of Legends takımında yaşanan son değişiklik 15 Kasım Çarşamba günü takımın resmi sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıldı.

Akşam saatlerinde yapılan paylaşımda, Ali “Craft1x” Aklan ile karşılıklı olarak anlaşarak yolların ayrılma kararı alındığını şu ifadeler ile açıklandı:

“Her şey için minnettarız! League of Legends kadromuzun geçtiğimiz seneki şampiyonluklarında önemli pay sahibi olan koçumuz Ali “Craft1x” Aklan ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırma kararı aldık. Yolun açık olsun ve kariyerinde başarılar”

Craft1x: “Artık Türkiye’yi Avrupa’da temsil etme vakti”

Ayrılık haberinin duyurulmasının ardından kişisel X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Craft1x, duygu ve düşüncelerini “Öncelikle bu harika yıl için
@IWcats’de çalıştığım herkese çok teşekkür ederim. Güzel hatıralar ile buradan ayrılıyorum. Bütün yıl boyunca bizi destekleyen TCL fanlarına teşekkür ederim. Artık Türkiye’yi Avrupa’da temsil etme vakti” sözleri ile paylaştı.

DenizBank İstanbul Wildcats tarafından bu ayrılık haberi 15 Kasım Çarşamba günü duyurulsa da, Ali “Craft1x” Aklan’ın formasını giyeceği yeni takımı eylül ayının son günlerinde belli olmuştu. 26 Eylül günü yapılan duyurularda Aklan’ın Geekay Esports League of Legends takımının baş koçu olarak görev yapacağı açıklanmıştı.

DenizBank İstanbul Wildcats League of Legends takımı kadrosu

Liquipedia.net verilerine göre DenizBank İstanbul Wildcats League of Legends takımının kadrosu şu şekilde:

  • Yoon “Destroy” Jeong-min
  • Hakan Mert “Ferret” Çakmak
  • Emre “Köfte” Akça
  • Jeong “BAO” Hyeon-woo
  • Polat Furkan “Parus” Çiçek

Sizler Craft1x’in İstanbul Wildcats’teki performansı hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir: 

League of Legends 13.22 Yama Notları yayınlandı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor