Connect with us

LoL

Dereceli ödülleri ve mevsimler hakkındaki sorulara cevap verildi

Yapımcılar dereceli ödülleri ve mevsimler üzerine konuştu. Detaylar içeride:

League of Legends yapımcıları oyuncuları aydınlatmak için sürekli insanlarla etkileşim içerisinde bulunuyor ve sorular birtakım cevaplar buluyor. Bu sefer de mevsimler ve ödüller üzerine sorulan sorulara cevap veren Riot Games çalışanları 2019 sezonuyla ilgili birtakım detaylar sunuyor. İşte o sorular-cevaplar:

MEVSİMLER VE ÖDÜLLER

Ed “Sapmagic”: Bu, dereceli zırhınız. Dereceli oyunlarda başarılarınızı ve geçirdiğiniz zamanı simgeleyen, yeni ve geliştirilebilir bir ödül. Bugün, 2019’da nasıl ödül kazanacağınızdan ve üç mevsimlik yeni sezonla ilgili planlarımızdan söz edeceğiz.

Merhaba Sihirdarlar, yine geldik. Ben Dereceli Ekibi’nin lideri Ed.

Primus “Riot Gortok”: Ben de Dereceli Ekibi’nin baş tasarımcısı Primus.

Sapmagic: Önümüzdeki sezonun temel özelliklerine göz attıktan sonra sosyal medyadan bize sorduğunuz birkaç soruyu yanıtlayacağız.

Sapmagic: Şu an sezon gerçekten çok uzun. Dokuz ay boyunca aralıksız oynayıp bu süre sonunda yeterince başarılıysanız bazı ödüller alıyorsunuz. Pek çok oyuncu hiç ödül almıyor; üstelik her şey çok zahmetli. Gelecek yıl sezonu üç mevsime böleceğiz. Böylece durumunuzu görerek kendinize yeni hedefler koyabileceksiniz. Biz de gerektiğinde buna göre daha büyük değişiklikler yapabileceğiz.

Riot Gortok: Ödüller artık mevsimlere bağlı olacak. Sezon ödüllerini kaldırmak yerine, her mevsimde oynayarak kazanabileceğiniz yeni ödüller ekliyoruz. En iyi ödülleri almak istiyorsanız, üç mevsimde de oynamanız gerekecek. Ama üzülmeyin. Haftada sadece birkaç zafer almanız bile yeterli olacak.

Sapmagic: Sistem şöyle işliyor: Mevsim boyunca oyun kazanarak Mevsim Puanı kazanacaksınız. Yeterince puan kazandığınızda, oyun içinde ve dışında derecenizi göstermenizi sağlayacak ödülleri anında açacaksınız.

İlginizi çekebilir: Twitch Prime bedava LoL kapsülü dağıtıyor

Riot Gortok: Mevsim Puanlarıyla kazanacağınız ana ödül, dereceli zırhınıza yapacağınız geliştirmeler. Her mevsimde yeni bir geliştirme kazanacaksınız. Ek olarak, arka plandaki sancak daima geçen sezondaki derecenizi gösterecek. Yani 2019’un sonunda zırhınız o anki derecenizi, sezon boyunca mevsimlerde kazandığınız geliştirmeleri ve 2018’deki derecenizi gösterecek. Kısaca, dereceli yolculuğunuzun iki sezonunu görebileceksiniz.

Sapmagic: Dereceli zırhınız ve sancağınız konusunda son bir şey: Bunları görmek başka yerlerde de mümkün olacak. Örneğin profiliniz, bilgi kartı, dereceli durumunuz, yükleme ekranınız ve oyun lobisi. Artık parlak altın zırhınızla arkadaşlarınıza hava atabileceksiniz. Sezon ödülleri konusuna gelince, en azından Şanlı kostüm vermeyi sürdüreceğiz. Yeni sezon başlayınca planlarımızdan daha ayrıntılı söz edeceğiz. Böylece güle oynaya Şampiyonluk Aşaması’na doğru yol alacaksınız.

SORULARINIZ

Sapmagic: Geliştirici günlüklerimizde, mevsimler ve ödüllerle ilgili pek çok sorunuz olduğunu gördük. O yüzden merak ettiğiniz konulardan söz edelim istiyoruz. Haydi başlayalım.

S: Şanlı kostüm ödülü Altın Aşaması’nda mı kalacak?

Riot Gortok: Evet, şu anki planımız bu yönde. Daha düşük aşamada vermeyi de düşündük; ama ödülün yüksekte olması onu daha cazip kılıyor. Ayrıca bu kostüm başından beri dereceli oyunlarda ne kadar iyi olduğunuzu gösteren bir simge oldu. Şimdi bu kostümü daha kolay alınır hale getirerek geçmiş sezonlarda ödül alan oyunculara haksızlık etmek istemedik.

S: Mevsimler arasında kısmi, sezonlar arasında tümüyle sıfırlama yapılacak mı?

Riot Gortok: Sezon başında, her sezon yaptığımız gibi sıfırlayacağız; ancak mevsim sona erdiğinde sıfırlama yapmayacağız. Aksini yaparsak fazla “kasıcı” olur. Biz, sezon boyunca ilerlemenizi takip etmenizi ve o noktada belki de yeni hedefler belirlemenizi istiyoruz.

S: Mevsimler arasında bir ara olacak mı yoksa doğrudan yeni mevsim mi başlayacak?

Riot Gortok: Mevsimler arasında mola vermeyi planlamıyoruz. İstediğiniz her an dereceli oynayabilmenizi istiyoruz. Bunu engelleyecek uzun zaman aralıkları koymak bize anlamlı gelmiyor.

İlginizi çekebilir: Dereceli sistem ve demir ligine ilişkin detaylar paylaşıldı

S: Şampiyonluk Dönüş ödülü ne oldu?

Sapmagic: Eh, ne zamandır beklediğinizi biliyoruz; önümüzdeki sezon başlangıcında Şampiyonluk Dönüş ödülü nihayet karşınızda olacak. Şampiyonluk Aşaması’na geldiğinizde bu Dönüş efektine sahip olacaksınız. Bizce bu harika bir ödül; çünkü size övünme fırsatı veriyor ve oyundaki başarılarınızı gösteriyor.

S: Birden fazla pozisyonda belli derecelere çıkmanın ödülü olacak mı? Olası beş Şanlı kostüm ya da ekstra renkler söz konusu olabilir mi?

Sapmagic: Kısaca yanıtlamak gerekirse, hayır. Ama aynı zamanda birden fazla pozisyonda ustalaşan oyuncuları ödüllendirmek istiyoruz ve iyi bir ödülün becerinizi gösteren ya da oynadığınız pozisyon için anlamlı gelecek bir şey olması gerektiğini düşünüyoruz. Ancak Şanlı kostümler böyle değil. O nedenle sezon ödüllerinde bunu yapabilmenin yollarını arayacağız. Sizin de fikirleriniz varsa duymak isteriz.

Mevsimler ve ödüllerle ilgili sorularınıza ayırdığımız vakit doldu. Bu soru cevap oturumu hoşunuza gittiyse bize bildirin; belki ileride yine yapabiliriz. Planlarımızla ilgili fikir ve görüşlerinizi öğrenmek istiyoruz. Panolarda, sosyal medyada sesinizi duyurun ya da Riot’a Sor’a sorularınızı gönderin. Oynadığınız için teşekkür ederiz. Vadi’de görüşmek üzere.

Kaynak: League of Legends

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL