Connect with us

Espor

Dünyanın en büyük ulusal futbol birliği DFB espora farklı bakıyor

Dünyanın en büyük ulusal futbol birliği DFB espor açıklamasında bulundu.

Almanya Futbol Birliği (DFB) espor konusunda atağa kalktı. Hatırlayacağınız üzere Başkan Reinhard Grindel Yaklaşık bir ay önce espor sektörünü spor kategorisine sokmadıklarını belirtmişti. Şimdilerde espor kategorisi için bir sınırlama çizdiklerini belirten organizasyon, futbol kapsamındaki simulasyon oyuncularını “esoccer” ismiyle tanıyacaklarını belirtti.

NY Times’ın haberine göre, Almanya Futbol Birliği’nin hedefindeki oyun kategorisi futbol oyunları olarak görünüyor. Savaş ve şiddet içerikli oyunları desteklemedikleri bilinen organizasyonun sadece futbol oyunlarında rekabet eden oyuncuları tanıyor. Bu anlamda CS: GO, PUBG, League of Legends, Dota gibi alanlarda kulüpleşmek isteyen oluşumlar DFB’den destek alamayacak.

“Espor spor değil”

Grindel DFB’nin sadece futbol odaklı oyunları tanıdığını ve bu alanda mücadele edenlerin bu işi kulüp bazına çekmeleri durumunda destek olabileceklerini belirtti. Ana amaçlarının çocukları ve gençleri futbol oynamaya teşvik etmek olduğunun altını çizen Grindel, elektronik sporlar adıyla anılan oyunların spor olmadığını düşünüyor.

İlerleyen dönemde nasıl gelişmelerin olacağı bilinmezken, spor sektöründe öncü kurumların elektronik sporlar kapsamına giren oyunculardaki şiddet öğelerine göndermelerde bulunmaları, bu karardan dönülmesinin güç olduğu görülüyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor