Connect with us

Oyun

Diablo IV hakkında bilmeniz gereken her şey!

Şuana kadar Diablo IV hakkında açıklanan tüm detayları haberimizde derledik.

Diablo IV hakkında bilmeniz gereken her şey!

Önümüzdeki yılın en çok beklenen oyunlarından biri olacak Diablo IV hakkında zaman geçtikçe daha fazla bilgi paylaşılıyor. Dün gece gerçekleştirilen Xbox & Bethesda ortak yayınında popüler rol yapma oyunu için yeni bir sinematik ve oynanış videosu yayınlandı. Path of Exile benzeri grafikleri ve yeni kamera açılarıyla hayranlarını şaşırtan Diablo IV için beşinci oynanabilir karakter olacak Necromancer resmi olarak duyuruldu. Şuana kadar Diablo IV hakkında açıklanan tüm detaylara birlikte göz atalım.

Diablo IV Çıkış Tarihi

Blizzard Entertainment Diablo IV’ün 2023 yılında çıkacağını duyurmakla beraber net bir tarih vermedi. İlk olarak 2019 yılında BlizzCon etkinliğinde duyurulan Diablo IV için geliştirici şirket geçtiğimiz ay 2023 yılında piyasaya sürülecek açıklaması yaptı.

Platformlar

Diablo IV ilk olarak 2019 yılında duyurulduğunda Xbox One, PC ve Playstation 4 için geleceği garantiydi. Aradan geçen 2 yıl sonra Diablo IV’ün yeni nesil konsollar Playstation 5 ve Xbox Series S-X’e de geleceği belirtildi. Dün geceki Xbox etkinliğinde ise oyunun ilk çıktığında Game Pass’e dahil edilmeyeceği açıklandı. Söz konusu kararın arkasında Xbox’ın Activision Blizzard satın alımınının hala devlet tarafından onaylanmamış olması yatıyor.

Oynanış

Seriye yeni bir soluk getirecek olan Diablo IV muazzam büyük bir açık dünyaya ve PvP moduna sahip olacak. İçerisinde kozmetik satın alımları barındıracak Diablo IV yeni kamera açısı ve geliştirilmiş grafikleriyle ön plana çıkıyor. Bunun yanı sıra oyunu yeterince içerikle beslemek Blizzard’ın odak noktalarından biri olacak. Diablo IV oyununda barbar, büyücü, rahip, rogue ve necromancer olmak üzere beş farklı sınıf bulunacak. RPG öğeleriyle donatılacak Diablo IV’te oyuncular karakterlerini istediği gibi şekillendirebilecek.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun