Connect with us

Espor

Digital Athletics: “Oyuncular paralarını alamadı iddiası gerçek dışı”

Digital Athletics, eski PUBG oyuncuları ile aralarında geçen olay hakkında yeni bir açıklama yaptı.

Digital Athletics: "Oyuncular paralarını alamadı iddiası gerçek dışı"

Digital Athletics takımının PUBG ekibi ile yollarını ayırdığını geçtiğimiz günlerde duyurmuştuk. 17 Nisan Cumartesi günü ise oyuncular ayrılma sebeplerinin yeni anlaşma nedeniyle değil, PGI.S’teki ödülün dağıtımında yaşanan anlaşmazlıktan dolayı olduğunu açıklamıştı.

Bu iddialara takım 18 Nisan Pazar günü sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığı bir açıklama ile cevap verdi. Yaptıkları açıklamanın sosyal medya üzerindeki bilgisizlik ve belirsizlik nedeniyle oluşan negatif algı yüzünden yapıldığını belirten organizasyon, oyuncuların paralarının yatmadığı söylemlerinin gerçek dışı olduğunu söyledi.

Yapılan açıklamada takım, turnuvadan kazanılan ödülün kendilerine iletilmesinin ardından oyuncular ile yarışma öncesi anlaşılan yüzdeler üzerinden 243 bin Amerikan Doları verileceğini ifade etti.

Digital Athletics eski kadrosu ile bu tartışmanın ortaya çıkma noktasını ise açıklamada “PUBG E-sports turnuva öncesinde kitlesel fonlama (Crowdfunding) ikramiyelerinin ödenek koşullarında değişikliğe gittiğini açıklamış olmasına rağmen, bu konu turnuva bitiminde (sanki son anda değişen bir etkenmişcesine) oyuncularımız tarafından alışık olmadığımız bir üslup ile verilen sözden daha fazla hak iddia etme unsuru olarak karşımıza çıkmıştır. “ sözleri ile değindi.

Digital Athletics: “Oyuncular kulübü zor durumda bırakmayı tercih etti”

Açıklamasının devamında oyuncular ile oyuncuları aile olarak gördüklerini ve orta yolu bulmak için birden fazla kez toplantı yapmış olduklarını belirten takım, oyuncuların uzlaşmaya varmak istemediklerini, iddia etti.

Takım iki tarafın da içinin rahat edeceği noktaya kadar tartışmaya açık olduklarını belirttiklerini fakat oyuncuların istekleri yerine getirilmediği için ESL PUBG MASTERS turnuvasına katılmayacaklarını 16 saat kala söylediklerini ifade etti.

Bu durumun yaşanmasının sonucunda kendilerine gelen tepkilerden üzüntü duyduğunu dile getiren takım, çatısı altında yer alan tüm kişilerin emeğinin karşılığını alması için ilk günkü gibi önem gösterdiklerini belirtmesinin ardından açıklamasını “Bundan sonra esporcu birey tercihlerimizde başarı ile değişen değil, başarı ile gelişen karakterleri tercih etmeye özen göstereceğiz.” sözleri ile sonlandırdı.

Ne olmuştu?

16 Nisan Cuma günü Twitter üzerinden hem oyuncular hem de Digital Athletics tarafından yapılan açıklamalar ile PGI.S turnuvasının ardından yapılacak anlaşmada ortak noktaya varılamamasının üzerine iki tarafın yollarını ayırdığı açıklanmıştı.

Bir gün sonra bir açıklama daha yapan oyuncular, bu ayrılığın yeni sözleşme ile ilgili olmadığını belirtip, takımın PGI.S’teki ödül anlaşmasına sadık kalmadığını, ödül üzerinde anlaşılan paydan daha fazlasının talep edildiğini iddia etmişti.


İlginizi Çekebilir:

VCT 2. Aşama 2. Hafta Ana Etkinlik finali şampiyonu BBL Esports!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor