Connect with us

Espor

Digital Athletics ve Thunderbolts Gaming arasında bacyx gerginliği

bacyx’i bünyesine katan Thunderbolts Gaming ile Digital Athletics arası gerildi.

Digital Athletics ve Thunderbolts Gaming arasında bacyx gerginliği

Son dönemde öne çıkan espor kulüplerinden biri olan ve geçtiğimiz haftalarda sahiplik değişimi ile gündemimize gelen Thunderbolts Gaming, 13 Mart Pazar gününün akşam saatlerinde Bora “Maiko” İğci ve Tolga “bacyx” Bacak’ı VALORANT kadrosuna kattığını duyurmuştu.

Duyurudan birkaç saat sonra, bacyx’in bir önceki takımı Digital Athletics, tartışma yaratan önemli bir açıklama yayınladı. Takım tarafından yayınlanan açıklamada oyuncunun sözleşmesinin bünyelerinde bulunurken oyuncu tarafından haksız yere tek taraflı olarak fesih edildiği belirtildi.

Açıklamanın devamında “Oyuncumuz Tolga “bacyx” Bacak’ın neden ceza aldığı ve kadro dışı bırakıldığı hakkındaki süreci açıklayacağımız duyurumuz yarın gün içerisinde paylaşılacaktır.” sözleri yer alırken, dikkat çeken kamuoyu açıklaması “Oyuncunun Thunderbolts Gaming transferinin kamuoyu tarafından dikkate alınmaması gerektiğini bildiririz.” ile sonlandırıldı.

bacyx’in avukatından açıklama

Digital Athletics takımının resmi sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanan açıklamanın gündeme gelmesinden kısa süre sonra VALORANT oyuncusu Tolga “bacyx” Bacak’ın avukatı Hüseyin Emre Dereli, kişisel hesabı üzerinden konuya dair bir açıklama yayınladı.

Açıklamasında müvekkili Bacak’ın DA ile sözleşmesini 9 Mart Çarşamba günü haklı sebepler ile feshedildiğini söyleyen Dereli, yaptığı duyurunun devamında “Müvekkilimizi zan altında bırakan ve hukuki dayanağı bulunmayan açıklamalara itibar etmeyiniz.” ve “Sözleşme fesih gerekçeleri gerek görülmesi halinde ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır.” şeklinde konuştu.

Thunderbolts Gaming: “Sözleşmenin sona ermesi için karşı tarafın kabulüne gerek yoktur”

13 Mart Pazar gününün akşam saatlerinde gündeme gelen olayların bir diğer tarafı Thunderbolts Gaming ise günün son saatlerinde bir açıklama yayınladı.

Takımın resmi açıklamasının başında “Bilindiği üzere fesih, bozucu yenilik doğuran bir haktır. Hukuki niteliği itibariyle fesih bildirimi, yenilik doğuran bir hak olması nedeni ile, beyanın karşı tarafa ulaşması ile sonuç doğuracağından, sözleşmenin sona ermesi için karşı tarafın kabulüne gerek yoktur.” sözleri ile feshin yasal durumundan bahsedilirken, Bacak’ın Digital Athletics ile arasında sözleşmeyi haklı ve tek taraflı olarak fesih ettiği tekrardan dile getirildi.

Digital Athletics tarafından yapılan açıklama hakkında “Yeni transferimiz Tolga Bacak’ın, Digital Athletics ile sözleşmesini feshetmesine rağmen oluşturulmaya çalışılan algı yaratma çabası, tarafımızca hoş görülmeyecektir.” sözlerine yer verilen açıklamanın sonunda TBG’nin marka değerine zarar verebilecek her tür açıklamaya ilişkin hukuki takibin başlatılacağı duyuruldu.


İlginizi Çekebilir:

Bora Koçyiğit: “VCT EMEA Liginde işler istediğimiz gibi olmadı”

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor