Connect with us

Espor

Dignitas Fortnite Dünya Kupası şampiyonu Bugha ile anlaştı

Dignitas, Fortnite’ın en başarılı oyuncularından biri olan Dünya Kupası şampiyonu Bugha ile anlaştı.

Dignitas sosyal medya hesabından dikkat çekici bir video ile Bugha ile anlaştıklarını duyurdu. Epic Games’in sevilen oyunu Fortnite, aylık 252 milyondan fazla aktif oyuncusuyla en çok oynanan espor oyunlarından biri olmaya devam ediyor. Büyük bir oyuncu kitlesine ve markaya sahip olan Fortnite, birçok başarılı espor oyuncusu ile arenada sık sık kendinden söz ettirmeyi başarıyor.

Kyle ”Bugha” Gierdsdorf, 2019’da Fortnine Dünya Kupası’nı kazandı ve 3 milyon dolarlık bir ödülün de sahibi olarak adını espor sektöründe duyurdu. O zamandan beri, 3 kere şampiyon olan Bugha, Fortnite topluluğunda tanınan bir isim haline geldi. Bugha’nın Fortnite topluluğu üzerindeki etkisi, oyuna ”Bugha” simgesinin eklenmesiyle taçlandı.

Dignitas CEO’su Michel Prindiville, “Bugha’yı ailemize katmaktan mutluluk duyuyoruz, inanılmaz yeteneği ve rekabetçi ruhu, onu ekibimiz için ideal bir aday yapıyor ve Fortnite’ın en büyük sahnelerinde bizi temsil ettiğini görmek için sabırsızlanıyoruz.” diyerek Bugha’ya hoş geldin dedi.

Dignitas Fortnite espor arenasında yerini sağlamlaştırdı

Dignitas’ın 2022 Fortnite şampiyonu Matthew “Mero” Faitel, Twitch Rivals Şampiyonu Piero “pgod” Ramirez, 9 kez Cash-Cup kazanan Cameron “Cam” Dean ve FNCS şampiyonu Lucas ”Dük” Carnedas’ın bulunduğu en iyi Fortnite oyuncu kadrosuna Bugha da katılacak. Bu şekilde güçlü bir Fortnite ekibi kurmuş gibi görünüyor ve lider olma yolunda ilerliyor.

Bugha, “Dignitas’a katılmaktan onur duyuyorum ve başlamak için sabırsızlanıyorum, bana ve Fortnite’ın geleceğine inanan en iyi espor takımlarından birini temsil etmekten heyecan duyuyorum. Yeni takım arkadaşlarımla rekabet etmeyi, şampiyonluklar kazanmayı ve birlikte oyun endüstrisini olumlu yönde etkilemeyi dört gözle bekliyorum. ” şeklinde açıklama yaptı.

 

İletişim: esrasenekci@gmail.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor