Connect with us

Espor

Dignitas’ta Akaadian as takıma yükseltildi!

Kötü gidişata dur demek isteyen Dignitas, ormancı değişikliğine gitti ve Akaadian’ı as takıma yükseltti.

LCS 2020 Bahar Mevsimi’ne 5-7 skoruyla başlayan Dignitas, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla ormancısı Grig’i yedeğe çekerken Akaadian’ı as takıma yükselttiğini duyurdu.

Grig takımın Akademi kadrosu ile maçlara çıkmaya devam edecekken Akaadian ise Huni, Froggen, Johnsun ve Aphromoo ile takımın LCS’te bu hafta oynayacağı 100 Thieves ve Golden Guardians mücadelelerinde forma giyecek.

Aralık ayında Dignitas’a transfer olmadan önce Akaadian’ın TSM’de oynadığını eklemek gerekiyor. 2019 sezonunda da TSM’de Grig ile forma mücadelesi veren oyuncu bir kez daha bundan galibiyetle ayrılmış gibi gözüküyor.

LCS 2020 Bahar Mevsimi’ne fırtına gibi başlayan ve üst üste 3 galibiyet alan DIG, ikinci haftada aldığı TL galibiyetinden sonra üst üste beş maç kaybetti. Takımın bu hafta iyi bir fikstürle Vadi’ye ineceğini de söylemek mümkün. 100 Thieves ve Golden Guardians’ın DIG ile aynı W-L rekoruna sahip olması takım için bir avantaj.

Öte yandan DIG’in bu ormancı değişikliğini çok daha önceden gerçekleştirmesi bekleniyordu. Grig’in bilek problemlerinden ötürü TSM’de oynamadığı süre zarfında paslandığı ve oyun görüşü konusunda zayıfladığı konuşulsa da lig başında üst üste alınan üç galibiyet bu eleştirilerin azalmasına sebep olmuştu. Fakat özellikle son iki haftadır takımın en kötüsü konumundaki oyuncunun yedeğe çekilmesine kesin gözüyle bakılıyordu.

TSM’de oldukça iyi işler başarabilen fakat organizasyonun kültüründen midir yoksa bireysel zayıflıkların devreye girmesinden midir bilinmez, Akaadian’ın eski takımındaki kariyerinin ikinci yarısında tıpkı şu anki Grig gibi etkisiz bir oyun ortaya koyduğunu not düşelim. Takımın yeni ormancısıyla neler yapabileceğini ise hep beraber bekleyip göreceğiz.

Riot Games Valorant için kostüm planları olmadığını açıkladı

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Espor