Connect with us

Güncel

Dora “Stratera” Özsoy, Android & iOS için yeni oyununu tanıttı “WordMoji”

YouTube ve TCL sunuculuğundan tanıdığımız Stratera’nın 2. oyunu çıktı!

Dora Özsoy

Bazılarımızın YouTube‘dan, bazılarımızın ise yeni yeni TCL sunuculuğundan tanıdığı Dora ‘Stratera’ Özsoy mobil platformlar için çıkardığı 2. oyunu tanıttı.

Stratera nicki ile tanınan Dora Özsoy 2014 yılından beri YouTube üzerinden büyük çoğunluğu League of Legends konulu içerikler üretiyor. LoL hikayeleri ile tanınmaya başlayan ‘Stratera‘ ürettiği hikaye içerikleri ile kısa sürede popülerleşmeye başladı.

YouTube’da içerik üretmenin yanında Clash Royale turnuvalarında sunuculuğa ufak adımlar attı ve geçtiğimiz yıllarda Türkiye Şampiyonluk Ligi olan TCL‘in akademi maçlarını sunmaya başladı. Kısa sürede akademi sunuculuğundan TCL maçlarını sunmaya başlayan Dora şuanda YouTube, Facebook canlı yayınları ve TCL sunuculuğunu aynı anda götürüyor.

Yazılım mühendisliğinden mezun olan Dora Özsoy, yaklaşık 1 yıl önce Virar Firar adındaki ilk mobil platform oyununu çıkardı. Henüz ilk geliştirdiği oyun olmasına rağmen takipçi kitlesi sayesinde oyun binlerce kez indirildi ve oynandı. Kitlesinden olumlu geri dönüşler alınca dün 1 yıl aradan sonra ikinci oyununu tanıttı. Oyun ile birlikte Stratera Games‘i de duyurdu.

Oyunun ismi WordMoji. Oyunun klasik bir kelime oyunu bulmacasından farkı bu oyunda oyun, film, dizi, anime, roman ve bir çok kategoride rastgele kelimeler önünüze emoji olarak geliyor ve bu emojilerden bir anlam çıkartıp kelimenin ne olduğunu tahmin etmeye çalışıyorsunuz. Teknik olarak basit bir oyun olarak görünse de albenisi basitliğinde yatıyor. Türk geliştiricilerini desteklemek adına siz de oyunu indirip oynayarak ve 5 yıldız vererek destek olabilirsiniz.

Oyunu indirmek için Androidde Google Play, iOS’ta ise App Store‘da ‘WordMoji‘ olarak aratıp bulabilirsiniz veya buradan ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir:

Ses 1-2: 2020 VFŞL Yaz Mevsimi ikinci haftasında neler konuşuldu!

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel