Connect with us

Dota 2

Dota 2 bitiyor mu?

Ekim ayı Valve için pek de iyi geçmiyor!

Valve’ın MOBA oyunu, esporda gelmiş geçmiş en büyük ödül havuzlarına sahip oyun olan Dota 2 bir türlü düzlüğe çıkamıyor.

Yıllardır sahnede olan, 2011’den beri her yıl The International ile esporun en büyük ödül havuzuna sahip turnuvalarını gerçekleştiren Dota 2 birkaç aydır oyuncu kaybediyordu. The International 9 ile beraber bu gidişat durmuş hatta neredeyse tersine dönüyordu ki bu ayın istatistikleri aslında olayın tekrar daha hızlı bir şekilde kötüye gittiğini ortaya koydu. 5 yıldır, Ocak 2014’ten beri 400.000 oyuncu ortalamasının altına düşmeyen Dota 2 bu ay 398.566 oyuncu ortalamasıyla Ocak 2014’ten bu yana en kötü ayını geride bırakıyor.

Ekim ayında maksimum 739.924 oyuncuyu gören oyun eğer böyle oyuncu kaybetmeye devam ederse Kasım ayında geçtiğimiz Ağustos ayından beri 100.000 oyuncusunu kaybetmiş olacak.

Dota 2’nin elindeyse oyuncularını tutabilmek için çok bir koz kalmamış gibi. Tek inançları zannediyoruz çıkacak yeni kahramanlarla beraber gelecek olan güncelleme ve Dota Pro Circuit’in başlamasıyla espor alanında tekrar hızlanıp ilgi çekmek. Bakalım bu yeni gelişmeler Dota 2’yi daha ne kadar idare edebilecek?

Espor yazarı, içerik üreticisi. Gazi Üniversitesinde, Elektrik-Elektronik Mühendisi olmaya çalışan acımasız bir defans oyuncusu. Şef Editör, he bir de Fenerbahçeli. DM atın ben size dönerim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2