Connect with us

Dota 2

Dota 2’de Uzaklaştırma Dalgası

Dota 2 uzaklaştırma dalgası tam 40,000 kişiyi vurdu.

dota2uzaklaştırma

Dota 2‘nin bir süredir eşleştirme sistemi ile başı dertte. Valve geçen seneden başlayarak sistemi iyileştirmeye başladığını, oyuncuların oyunu doğru ve sağlıklı eşleştirmelerde oynamalarına çabaladığını ve sisteme uymayan oyunculara uzaklaştırma cezası vermeye başladığını duyurmuştu.

2019’un başlarında, sıkça adı geçen ‘smurf account‘ yani oyuncunun kendi seviyesinin çok altında bir yetenek seviyesinde oynadığı hesaplar yüzünden bu hale gelen sistemde Valve, smurf account’a sahip 17,000 oyuncu uzaklaştırmıştı.

2020 senesine girdiğimizde ise Valve‘ın hala bu sistemle baş etmeye çalıştığını görüyoruz. Twitter’dan yaptıkları açıklama ile 40,000 oyuncuyu eşleşme sistemini kötüye kullanmaktan uzaklaştırdığını duyurdu. Ayrıca geliştiricilerin yeni ve daha hassas bir sistem üzerinde çalıştıklarına da değindi ve bu çalışmalarla ilgili bir kaç açıklamada bulundu.

“40,000’in üzerinde oyuncuyu, eşleşme sistemini kötüye kullandıklarını tespit ederek uzaklaştırdık. Bu uzaklaştırmaların bir kısmı oyundan uzaklaştırma iken bir kısmı da sadece eşleşme cezası.”

Oyundan uzaklaştırmak, oyuncunun bir daha o hesapla oyuna girememesi iken, eşleştirme cezası ise oyun içinde eşleştirme sırasında fazladan bir miktar beklemek olarak tanımlanıyor.

Geliştiricilerin açıklamaları ise şu şekilde:

Smurf hesapların tespiti önümüzdeki yamada daha hassas olacak. Açılan bu hesapları, açılma aşamasından itibaren denetleyecek, alması gerektiğinden daha fazla puan almamasını sağlayacağız.”

Umuyoruz ki esporun köklü dallarından biri olan Dota 2 bu sorunlarını çabuk aşar ve oyuncularına kaliteli bir eşleşme ile oyun deneyimi sunabilir.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi aynı zamanda da oyun ve espor sevdalısıyım. Oyun oynamayı ve esporla alakalı tartışmayı, sohbet etmeyi, yazı yazmayı severim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Dota 2