Connect with us

Espor

DragonX menajeri ve oyuncusu Koreye koronavirüs için bağışta bulundu

DragonX yöneticisi Choi Sang-In ve orta koridor oyuncusu Chovy, Kore’ye koronavirüsü için 16.000 doların üzerinde bağışta bulundu

LCK coronavirüs

DragonX League of Legends Kore Liginden (LCK) bir takımdır. Koronavirüs salgını ve ölümleri tüm dünyada artmaya devam ederken, DragonX genel menajeri Choi Sang-In ve orta koridor oyuncusu Jeong “Chovy” Ji-hoon, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Kore Topluluk Sandığı‘na 10’ar milyon won (16.771.36‬ $) bağışta bulundu.

Bu durum, LCK haftalık talk-show‘un süresiz olarak ertelenmesinden sonra meydana geldi. Güney Kore ligi seyirciler olmadan oynandı. Chovy ve Choi Sang-In‘den yapılan bağışın yanı sıra, Mart ayında DragonX satışlarından elde edilen tüm gelirler de bağışlanacak.

Koronavirüs salgını, şimdi Çin‘de olduğundan daha hızlı bir şekilde tüm dünyaya yayılmaya devam ediyor. Özellikle Güney Kore, Çin dışında ilan edilen en fazla koronavirüs vakasına sahip ülke olarak yer alıyor ve virüs salgını esporu kötü etkilemeye devam ediyor. Güney Kore’de, diğer kuruluşlar ve espor oyuncuları, ülkedeki virüs salgınını önlemeye yardımcı olmak için ayağa kalktı. 19 Şubat’ta Overwatch Ligi takımı Seoul Dynasty, 7 Mart’ta kazanılan karları bağışlayacağını açıkladı.

Çocukluğundan beri oyunlarla büyümüş ve üniversitede de dijital oyun tasarımı ve geliştirmeye yönelmiş sıradan biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Espor