Connect with us

Espor

Draktharr’ın Gece Kılıcı’na güç dengelemesi ve dahası gelecek

Draktharr’ın Gece Kılıcı’nın gücü 8.6 yamasıyla birlikte biraz düşürülecek. Yapılacak değişiklikler henüz tam olarak belli değil fakat Draktharr’ın Gece Kılıcı’nın özelliklerine benzeyen  eşyalar ile birlikte kullanılmasını engellemeyi  planlıyorlar. Örneğin Youmuu’nun Hayaletkılıcı benzer bir özelliğe sahip bir bunları birlikte aldığınızda yıkıcı bir güç ortaya çıkıyor.

Bu eşyaları birlikte aldıklarında canımıza okuyan bazı şampiyonlar:

  • Wukong
  • Zed
  • Talon
  • Rengar
  • Quinn
  • Miss Fortune
  • Kayn …
  • Kha’Zix

Minion FPS Bug Düzenlemesi

Minionlar çıktığında (koridor minionları, orman yaratıkları veya oyuncu tarafından ortaya çıkarılan yaratıklar) yaşanabilen FPS düşüşlerinin önüne geçmek için birkaç değişiklik yapıldı. Bu değişiklikler ile birçok oyuncuda FPS artışı sağlanmış olması gerekiyor. Tabii ki tamamen düzeldiğini söylemiyorlar. Eğer bu tip durumlarda FPS düşüşü yaşıyorsanız, lütfen forum üzerinden kendilerini bilgilendirin. En azından destek masasına bir e-posta gönderin.

LeBlanc Değişiklikleri

LeBlanc’ın üzerinde yapılacak değişikliklerin 8.5 PBE yamasıyla birlikte bizlerle olacağını ve PBE üzerinde test edileceğini düşünüyorduk fakat şuanda oyunda yapılan birçok değişiklik nedeniyle bu süreç biraz ertelenmişe benziyor. 8.5 yaması ile birlikte oyuna dahil olmayacağı kesin bir şey olsa da 8.6 PBE yaması ile birlikte değişiklikleri takip edebileceğiz gibi görünüyor.

Swain Güçlendirmesi

Riot ekibine göre şuanda Swain pek de güçlü değil. 8.4 yaması ile birlikte pek bir değişikliğe gidip aceleci görünmek istemeyen ekip, büyük ihtimal 8.5 yaması ile birlikte İmparatorluğun Gözü – W yeteneği üzerinde güçlendirmeye gidecekler.

Volibear, Warwick ve Sion Üzerindeki Fikirler

Volibear’ın sanki biraz fazla güçlendiğini düşünen Riot ekibi, şuanda gücünü düşürmek veya düşürmemek konusunda kararsız durumdalar. Warwick konusunda hiçbir planları yok, gayet düzgün çalıştığını düşünüyorlar. Sion konusunda ise bir açığın onu olması gerektiğinden güçlü yaptığını söylüyorlar. Bu açık konusunda daha çok bilgi ilerleyen güncellemeler ile verilecek.

Lissandra Değişiklikleri

Riot ekibi, Lissandra konusunda şuanda bir çalışma olmasa da her şey yolunda gittiği taktirde 8.6 PBE yamasında Lissandra üzerinde birkaç değişikliğe gidileceğini belirtti.

Yeni Saldırı Hızı Rünü

Bu yeni rün biraz da Gezgin  Çizmesi gibi olacağa benziyor fakat işlevi tam tersi şekilde çalışacak. Yeni rün, savaşa girdiğinizde size kısa bir süreliğine belirli bir saldırı hızı kazandıracak ve savaştan çıktıktan sonra bekleme süresine girecek. (Tabii bir eşyanın bekleme süresi kadar uzun değil.)

Zoe Tekrar Güçleniyor

Zoe üzerinde yapılan değişiklikler onu birden oyun dışına itince, Riot ekibi kullanışsız ve güçsüz kalan Zoe’yi tekrar güçlendirmeyi planlıyor. Şimdilik tek sorun, alınan gücün ne kadarının geri verilmesi gerektiği…

Büyük Güncellemeler Kapıda

Riot ekibi gelecek yamaların gerçekten büyük olacağını vurguluyor. Yama 8.5’ten 8.8, hatta 8.10’a kadar gelecek olan yamaların boyutları normalden daha büyük olacak. Bunun nedeni ise ekibin yeni yazılımı oyuna dahil edecek olması. Bu yazılım ise ses verilerini yeniden yama yapacak. Bu yazılım sayesinde de Riot ekibinin içerik ve sesleri oyuna daha kolay dahil etmesini sağlayacak.

Örnek olarak yeni ses motoru 8.5 yaması ile birlikte oyuna dahil olacak. Tüm şampiyonlar ise 8.6 – 8.8 ve büyük ihtimal 8.10 yamalarında bu yeni yazılımın gerektirdiği şekilde dosyalanacak ve bu verilerin aktarımı da normalden uzun bir yama sürecine neden olacak.

Yani 8.5 yaması geldiğinde, tüm ses dosyalarının yenileceğini düşünürsek, 1.8-2.2 GB civarında bir yama olabileceği düşünülüyor. Tabii ki bu İngilizce içerikler için geçerli. Bazı bölgelerde seslendirmeler farklı olduğu için, boyutlar da değişebilir.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor