Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

DreamHack Marseille 2018: İlk gün geride kaldı

Space Soldiers, DreamHack Marseille 2018’e kötü başladı.

DreamHack Marseille 2018 turnuvası büyük bir heyecan ile başladı. Dünyanın en iyi CS: GO takımlarını konuk eden turnuvada, temsilcimiz Space Soldiers da yer alıyor. İlk maçları oynanan turnuvanın ilk günü hakkında tüm detayları sizler için topladık. Gelin turnuvanın ilk gününde neler yaşandı beraber inceleyelim.

Space Soldiers turnuvaya çok kötü başladı

Kuşkusuz bizler için turnuvanın en önemli olayı temsilcimiz Space Soldiers‘ın maçları. Turnuva herkes için güzel başlamış olabilir ama bizim için öyle olduğu söylenemez. Turnuvadan önce takım kaptanımız MAJ3R, çantasını ve tüm eşyalarını kaybetti. Yaşanan bu hadise sonrası steam’e giriş sorunları yaşayan MAJ3R durumu twitter üzerinden hayranları ile paylaştı. Turnuvadaki ilk sıkıntımızı böylece yaşamış olduk.

MAJ3R turnuva öncesi eşyalarını kaybetti

Turnuvadaki ilk maçımızı Astralis takımına karşı oynadık. Aslında bu maçı daha başlamadan kaybettik de diyebiliriz. Astralis takımının geçenlerde bizi inferno‘da yenmesi ve rakibimizin ana haritalarından biri inferno olmasına rağmen, rakibimizin inferno seçmesine izin verdik. Maçın hiç bir anında varlık gösteremedik. İlk yarısı 13:2 biten maçı, Astralis 16-2 kazanmasını bildi. Bu maçla birlikte turnuvaya kötü bir başlangıç yapan temsilcimizin yaşayacağı tek sıkıntı bu olmayacaktı.

Temsilcimizin son dönemde iyi oynadığı iki harita mevcut. Bu cobblestone ve cache. Rakiplerimiz tarafından online platformlarda diğer haritalarda galip gelebiliriz ancak offline turnuvaların heyecanı ve olayı daha farklı. Şu ana kadar oynadığımız iki maç gösterdi ki eğer rakiplerimiz cobblestone ve cache haritasını yasaklarsa işimiz gerçekten zor. Harita havuzu bakımından biraz daha gelişmemiz gerektiği ortada. Gambit takımı da bundan faydalandı diyebiliriz. Temsilcimizin iyi olduğu tüm haritaları yasakladı. Temsilcimizin seçtiği train haritası ise Space Soldiers’ın bireysel yeteneklere fazla ihtiyaç duyduğu ve standart bir oyun sergilediği bir harita. Yani train haritasında iyi bir takım oyunu sergilediğimiz söylenemez ki öyle de oldu. Gambit ile oynadığımız maçın ilk yarısında T tarafında sadece bir round alabildik. İlk yarısı 14-1 biten maçı Gambit zorlanmadan 16-7 kazanmasını bildi.

Alınan bu sonuçlarla beraber temsilcimiz kendi grubunda sonuncu sıraya yerleşti. Gruptaki diğer takımlar Astralis, Gambit ve Liquid ise 3’er puana sahip.

 

A Grubu

A Grubu gerçekten en zorlu gruplardan bir tanesi. FaZe ve Cloud9‘ın yer aldığı grupta diğer takımlar ise G2 ve EnVyUs. Gruptaki 3 takım FaZe, Cloud9 ve EnVyUs 3’er puana sahip. G2 ise oynadığı 2 maça rağmen henüz puan alabilmiş değil.

A GrubuMWTLRDP
FaZe
1100153
Cloud9
110023
EnVyUs
2101-63
G2
2002-110

B Grubu

Turnuvanın B Grubu adeta tecrübe kümesi oldu. NiP, SK Gaming gibi CS tarihinin en köklü takımları bu grupta yer alıyor. Bu takımlar dışında mousesports ve Valiance de bu grupta yer alan takımlar arasında. Grupta NiP, SK Gaming ve mousesports 3’er puana sahip olurken, Valiance takımı henüz puan alabilmiş değil.

B GrubuMWTLRDP
mousesports
110033
NiP
110033
SK
210193
Valiance
2002-150

C Grubu

C Grubu’nda yer alan takımlar fnatic, Natus Vincere, TyLoo ve Renegades. Diğer gruplarla beraber neredeyse aynı sonuçlar ortaya çıktı. fnatic, Natus Vincere ve Renegades 3’er maç kazanırken, TyLoo henüz maç alabilmiş değil.

C GrubuMWTLRDP
fnatic
1100123
Natus Vincere
1100123
Renegades
2101-83
TyLoo
2002-160

D Grubu

Temsilcimiz Space Soldiers‘ın da yer aldığı D Grubunda, Gambit, Astralis ve Liquid takımları da yer alıyor. İlk maçların ardından temsilcimiz sonuncu sırada yer alırken, kalan 3 takım 3’er puana sahip oldu.

D GrubuMWTLRDP
Astralis
1100143
Liquid
110093
Gambit
210103
Space Soldiers
2002-230

 

Böylece turnuvada ilk günü geride bıraktık. DreamHack Marseille 2018 turnuvası ile ilgili tüm gelişmeleri Playerbros farkı ile takip edebilirsiniz.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

1 Yorum

1 Comment

    Leave a Reply

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


    Counter-Strike Global Offensive