Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

DreamHack Marseille 2018: Bekleyin bizi Space Soldiers geliyor!

Ve Space Soldiers, DreamHack Marseille 2018’e katılmaya hak kazandı!

Temsilcimiz Space Soldiers, dünyanın en iyi CS: GO takımlarının yer aldığı DreamHack Marseille 2018‘e tüm rakiplerini teker teker geçerek katılma hakkı elde etti.

DreamHack Marseille 2018 en iyileri ağırlayacak!

Cloud9, FaZe, Natus Vincere, NiP, SK Gaming ve fnatic gibi dünyanın en iyi CS: GO takımlarının da yer aldığı turnuvaya katılım hakkı elde eden temsilcimiz, diğer takımlar ile beraber 250 bin dolarlık ödül havuzu için mücadele verecek.  18-22 Nisan tarihleri arasında 16 takımın mücadele edeceği turnuva, Fransa’nın Marsilya kentinde gerçekleşecek. Temsilcimiz Space Soldiers ise bu turnuvaya katılım hakkı elde edebilmek için kapalı elemelerde mücadele etti. Finale kadar yükselmeyi başaran ekibimiz, finalde North ekibi ile 3 harita üzerinden karşılaştı ve aldığı 2-1‘lik skor ile turnuvaya katılan takım oldu.

Karşılaşmaya iyi başlayamadık

Space Soldiers ile North takımı arasında oynanan maçın ilk haritası, temsilcimizin seçtiği ve oynamayı da çok sevdiği cobblestone haritasında gerçekleşti. İlk yarıda T tarafını 9-6 kazanarak CT tarafına avantajlı geçmiş olsak da, North ekibi geri dönmesini bildi ve maç 15-15 sona erdi. Uzatmalarda ise yüzü gülen taraf 4-1‘lik skor ile Space Soldiers oldu. Maçta özellikle paz‘ın CT tarafında yapmış olduğu A savunması oldukça etkili olurken, makine lakaplı oyuncu XANTAREs maç boyunca toplam 34 kill alarak takımının frag yükünü taşıdı. Böylece ilk haritayı kazanan Space Soldiers, DreamHack Marseille 2018 turnuvasına katılmaya yakın taraf oldu.

Onlar seçti onlar kazandı!

2. harita olarak North ekibi tarafından nuke seçildi. İlk haritayı kaybeden North ekibi, 2. haritada tam anlamıyla tüm performanslarını sergilediler. Space Soldiers, CT tarafında 9-6 üstünlük elde etmesine rağmen, North ekibi CT tarafına geçtiğinde adeta kuş uçurtmadı ve temsilcimiz T tarafında sadece 2 round kazanabildi. Maçın sonunda 2. haritayı kazanan ekip 16-11‘lik skor ile North ekibi oldu. Böylece durum 1-1 oldu ve DreamHack Marsilya 2018’e katılacak takım 3. haritada belli oldu.

Maç ortada gitti, Space Soldiers’da bitti!

Üçüncü ve son maç inferno haritasında oynandı. Temsilcimiz maça CT tarafında başladı ve ilk yarı 8-7 Space Soldiers üstünlüğü ile tamamlandı. Buraya kadar ortada giden maç 2. yarı ise farklı bir hal aldı. T tarafına geçen temsilcimiz adeta rakibine göz açtırmadı. Oynadığı enfes oyun ile rakibine ikinci yarı sadece 1 round veren temsilcimiz, maçı 16-8 kazandı ve adını DreamHack Marseille 2018’e yazdırmayı başardı.

XANTARES durdurulamıyor!

Takımı ile beraber oynadığı son turnuvalarda efsane performanslar sergileyen XANTARES, bugün de bu performansını sürdürdü. 3 harita oynanan karşılaşmaların sonucunda toplamda 86 kille ulaşan XANTAREs, round başına rakiplerine toplam 102 hasar verdi. 3 maçın ortalamasında ise 1.44 rating yakaladı.

Şimdi sıra Nisan’da düzenlenecek olan turnuvada kendimizi göstermeye geldi. Dünyanın en iyi CS: GO takımlarıyla karşılaşacağız. Son Major ve WESG turnuvası gösterdi ki Space Soldiers rakipleri için hiç de kolay lokma olmayacak!

XANTARES ACE!

Haydi Space Soldiers! Bizi bir kere daha gururlandır!

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Counter-Strike Global Offensive