Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

DreamHack Masters’ta Brezilya derbisi! MIBR yeniden hayal kırıklığı!

DreamHack Masters’ta Brezilya derbisi! MIBR yeniden hayal kırıklığı!

DreamHack Masters'ta Brezilya derbisi! MIBR yeniden hayal kırıklığı!

8 takımın mücadele ettiği ve toplamda 100 Bin Dolar değerinde ödül havuzu bulunan DreamHack Masters Spring 2020 Kuzey Amerika’da A grubunda iki Brezilya devi yer alıyordu. Brezilya’nın yükselen ekibi FURIA, uzun süredir dikiş tutturamayan MIBR ile olan mücadelesi ile alkış toplar durumda. Kimilerine göre Brezilya’da tahta çoktan oturan FURIA, Brezilya derbisine sahne olan A grubu mücadelesinde MIBR ile karşı karşıya geldi.

Dev karşılaşmada ilk harita, FURIA’nın seçimi olan Vertigo oldu. Karşılaşmada yer alan bir ayrıntı ise, MIBR’ın kadrosunda bir değişiklik yapmış olması. Geçtiğimiz günlerde Arjantinli oyuncu Ignacio “meyern” Meyer ile yolları ayıran ve boşluğu Alencar “trk” Rossato ile dolduran MIBR, yeni transferi ile ilk maçına çıktı. Vertigo haritası, yeni transfer ile umutlanan MIBR’ın tüm umutlarını söndürdü ve taraftarlar yeniden hayal kırıklığına uğradı.

CT tarafında başladığı haritada devreyi 4-11 geride kapatan Gabriel “FalleN” Toledo kaptanlığındaki MIBR, FURIA karşısında ikinci yarıda biraz olsun direniş gösterse de 16-11 ile harita puanını kaybetti. 1.37‘lik ratingle Vito kNgV-“ Giuseppe ile birlikte takımındaki tek pozitif rating değerine ulaşan isim ise kaptan FalleN’den başkası değildi.

İkinci haritada da durum ilk haritadan çok da farklı değildi. Artık psikolojik olarak da FURIA karşısında güçsüz düşen ekip, Train haritasında da oldukça etkisizdi. Özellikle yeni transfer trk’nin de 8-20’lik performansı ile hayal kırıklığı olduğu Train haritası, 16-12’lik FURIA galibiyeti ile sonuçlandı ve FURIA, seride 2-0 ile galip gelerek gruba 3 puan ile merhaba dedi.

 

 

 


 

İlginizi çekebilir:

fnx takımıyla yollarını ayırdı!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive