Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

DreamHack Open Anaheim’e doğru!

Yılın ikinci DreamHack turnuvasına sayılı günler kaldı!

DreamHack Open Anaheim'e doğru!

DreamHack tarafından bu yıl düzenlenen ikinci organizasyon olan DreamHack Open Anaheim 2020 için Counter-Strike severler gün sayıyor. Kaliforniya’nın Anaheim şehrinde düzenlenecek olan turnuvada toplamda 8 takım, $100.000 ödül havuzu ile birlikte kupa için mücadele edecek.

21 ve 23 Şubat tarihleri arasında izleyici karşısına çıkacak olan turnuvada iki ayrı grup yer alıyor. Her grupta ise 4 takım bulunuyor. A grubunda bulunan ekipler North, forZe, Endpoint ve Brezilya devi FURIA. B grubunda ise Brezilya’nın kimilerine göre “tek devi” MIBR, Complexity, ENCE ve Gen.G bulunuyor. Bu turnuva ayrıca, CS:GO’ya hızlı bir giriş yapan Gen.G‘nin resmi olarak katıldığı ilk turnuva olacak.

İlk olarak IEM Katowice Kuzey Amerika elemelerinde karşımıza çıkan Gen.G, kapalı elemelerde yarı finale kadar yükselmiş fakat INTZ engeline takılarak elemelere veda etmişti. Daha sonra DreamHack Open Leipzig Kuzey Amerika kapalı elemelerinde yeniden INTZ ile karşılaşan Gen.G, Brezilya ekibinden intikamını almış fakat eUnited’a mağlup olarak bir kez daha turnuva şansını kaçırmıştı.

DreamHack Open Anaheim 2020 Kuzey Amerika kapalı elemelerinde ise şansı bu kez yaver giden Damian “daps” Steele kaptanlığındaki ekip, Complexity ile birlikte Kaliforniya eyaletindeki turnuvaya katılmaya hak kazanan ekiplerden oldu.

Turnuvanın B grubunun A grubuna göre daha prestijli takımlardan oluştuğunu söylemek ise oldukça mümkün. A grubunda zayıf halka olarak Endpoint göze çarparken, oldukça yükselişte olan ve DreamHack Open Winter 2019 şampiyonluğunu da elinde bulunduran forZe de rakiplerini biraz olsun korkutuyor. CIS bölgesi ekiplerinin oldukça farklı ve rakiplerini şaşırtan oyun tarzlarının da bunda oldukça etkisi bulunuyor tabii ki.

21 Şubat tarihinde akşam saat 22:00’de FURIA-Endpoint ile start verecek olan turnuvayı aşağıdaki bağlantıdan canlı olarak izleyebilirsiniz.

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive