Connect with us

Espor

DreamHack Open Atlanta 2018’de merakla beklenen şampiyon belli oldu

DreamHack Open Atlanta 2018’de final serisi beklenenden daha kısa sürdü.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Atlanta kentinde düzenlenen DreamHack Open Atlanta 2018 CS: GO turnuvasında final serisi geçtiğimiz gece oynandı.

Finalde mücadele eden ekiplerden bir tanesi yarı finalde Ghost’u mağlup eden Brezilyalı Luminosity Gaming idi. Luminosity’nin karşısında ise bu turnuvada neler yapacağı çok merak edilen bir ekip vardı. Henüz yeni kurulmuş Fransız temsilcisi Vitality, yarı finalde compLexity’i geçerek finalde mücadele eden son takım oldu. bo3 formatında oynanan karşılaşma TSİ 02.10’da başladı. İlk harita ise Luminosity tarafından Mirage olarak belirlendi. İlk yarıyı 11-4 önde kapatan Vitality, ikinci yarıda da bu harika oyununu sürdürmeyi başardı ve maçtan 16-4 galip ayrıldı. Bu sonuçla birlikte seri 1-0 Vitality lehine gelmiş oldu.

Serinin ikinci haritası ise Vitality tarafından Overpass olarak belirlendi. Bu haritanın da ilk yarısında tekrardan 11-4 Vitality üstünlüğü oluştu. İkinci yarıda, bu performansı devam ettirmek ve şampiyon olmak isteyen bir Vitality ekibi vardı. Luminosity Gaming de ikinci yarıda pek bir varlık gösteremedi ve maçtan 16-6 mağlup ayrıldı. Seriyi 2-0’a getiren Vitality, DreamHack Open Atlanta 2018 turnuvasının şampiyonu oldu. Final serisine damgasını vuran isim ise Vitality oyuncusu Dan ‘apEX’ Madesclaire idi. 25 kez ölmesine karşın tam 49 kez öldüren yıldız oyuncu, 1.86 rating elde ederek takımında birinci sırayı elde etti.

https://twitter.com/TeamVitality/status/1064320886499655681

 

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor