Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

DreamHack Open Leipzig’de şampiyon BIG!

XANTARES’li BIG Clan, ev sahibi olduğu turnuvada şampiyon!

DH Leipzig'de şampiyon BIG!

Temsilcimiz Can “XANTARES” Dörtkardeş ve ekibi BIG, DreamHack Open Leipzig 2020 finalinde Renegades ile karşılaştı. İki harita sonunda 2-0 ile galip gelen BIG, turnuvanın şampiyonu oldu.

Turnuvanın yarı finalinde Heroic ile karşılaşan Johannes “tabseN” Wodarz önderliğindeki ekip, Danimarka temsilcisini 16-9 ve 16-12’lik skorlar ile geçmeyi bilmiş ve adını finale yazdırmıştı. Finalde ise ev sahibi ekibin rakibi, yarı final karşılaşmasında MAD Lions’u mağlup eden Renegades oldu.

Dev finalin ilk haritası, BIG Clan’ın seçimi olan Mirage’ydi. Mirage haritasında oldukça öz güvenli olan BIG, T tarafında başladığı haritanın ilk yarısını 10-5 önde kapattı. CT tarafında ise tabanca raundunun kazanılması ile rüzgarı iyice arkasına alan ekip, 16-5 ile finalin ilk harita puanını lehine yazdırdı.

İkinci harita Dust2‘de de T tarafında başlayan BIG, Avustralyalıların defansını yine ezip geçti. İlk yarıda yalnızca 4 raunt boyunca bombalama alanlarını koruyabilen Renegades, 4-11 geride kapattığı ilk yarının ardından ise biraz olsun kendine geldi. T tarafında daha baskın bir performans gösteren Avustralyalılar, ilk yarıda kaybedilen ekstra rauntların cezasını ağır ödedi. 16-12’lik skor ile ikinci harita puanını da elde eden taraf BIG oldu ve ev sahibi ekip seride durumu 2-0’a getirerek DreamHack Open Leipzig 2020 şampiyonu oldu.

2020 yılının ilk DreamHack turnuvasında şampiyon olan BIG, $50.000 para ödülünü de kesesine koydu. Para ödülü ve kupanın yanı sıra Alman ekip, DreamHack Masters Jönköping 2020′ye de doğrudan katılmaya hak kazandı.

İşte BIG’in evsahibi olduğu turnuvada şampiyonluk anı:

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive