Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

DreamHack Open Tours 2018: Şampiyon North oldu

HellRaisers’ı mağlup eden North, şampiyonluğunu ilan etti.

19 Mayıs tarihinde başlayan DreamHack Open Tours 2018 CS: GO turnuvasının şampiyonu North oldu.

bo3 formatında oynanacak olan final serisi dün saat 18.10’da başladı. Finalde turnuvanın iki favori ekibi karşı karşıya geldi. Danimarka temsilcisi North, ESL Pro League S7 Finalleri’ne vize problemleri dolayısıyla gidemeyen ve yerine giden Heroic’in Tours’a katılım hakkını alan Avrupa ekibi HellRaisers ile karşı karşıya geldi. Büyük final son anına kadar büyük heyecana sahne oldu. İlk harita Danimarka ekibi tarafından Mirage olarak belirlendi. İlk yarıyı 9-6 önde kapatan North, ikinci yarıda da geri dönüşe müsaade etmedi ve maçtan 16-12 galip ayrıldı. Seriyi 1-0’a getiren North, şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı. İkinci harita ise HellRaisers tarafından Inferno olarak tercih edildi. Şampiyonluk şansını son maça taşımak isteyen HellRaisers, bu maçı kazanmak zorundaydı fakat hiç de öyle olmadı. İlk yarı 12-3 gibi rahat bir skorla North lehine sonuçlandı. İkinci yarıda toparlanmaya çalışan HellRaisers, daha fazla dayanamadı ve bu maçtan da 16-9 mağlup ayrıldı. Seriyi 2-0’a getiren North şampiyonluğunu ilan etti.

Final serisinde şampiyon takımdan Markus “Kjaerbye” Kjærbye, sergilemiş olduğu 43 öldürme 31 ölümlük performansıyla galibiyete en çok katkıda bulunan isim oldu. HellRaisers takımında ise Ürdünlü oyuncu Issa “ISSAA” Murad, 39 öldürme 32 ölümlük bir performans sergileyerek takım içinde rating sıralamasının en üstünde yer aldı. Issa, turnuvanın MVP ödülünün de sahibi oldu. Oyuncu, turnuva boyunca sergilediği performansla 2.0 üzerinden 1.42 rating puanı almıştı. HellRaisers takımının Türk oyuncusu, gururumuz Özgür “woxic” Eker ise 40 öldürme 35 ölümlük güzel bir performansa imza attı.

North şampiyonluğuyla sona eren turnuvada ne kadar ödül dağıtıldı?

Turnuvanın toplam ödül havuzu $100.000 idi. Şampiyon ekip tam $50.000 ödülün sahibi olurken HellRaisers ise $20.000 ödülü kasasına ekledi. Turnuvadaki diğer takımlar ise bu havuzdan $10.000 ile $2.000 arasında sıralamalarına göre kendisine düşen payını aldı.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive