Connect with us

Espor

DreamHack Open Winter 2018’de şampiyon Finlandiya ekibi ENCE oldu

allu ve arkadaşları bir şampiyonluk daha kazandı.

İsveç’in Jönköping şehrinde düzenlenen DreamHack Open Winter 2018 CS: GO turnuvasında Finlandiya temsilcisi ENCE şampiyon oldu.

Yarı finalde Heroic’i 2-0 ile geçen ENCE, yarı finalde x6tence Galaxy’i 2-0 mağlup eden Güney Afrika ekibi Bravado ile karşılaştı. bo3 formatında oynanan final serisi TSİ 17.30’da başladı. İlk harita ENCE tarafından Train olarak belirlendi. İlk yarıyı 10-5 önde kapatan ENCE, ikinci yarıda da sürprize izin vermeyerek maçı 16-9 kazandı. Seriyi 1-0’a getiren ENCE, ikinci harita olarak Bravado’nun seçimi Inferno’da mücadele etti. Bu haritanın da ilk yarısı 14-1 ENCE üstünlüğüyle sonuçlandı. İkinci yarıda da aynı oyunu devam ettiren allu ve arkadaşları, maçtan 16-5 galip ayrıldı. Seriyi 2-0’a getiren ENCE, DreamHack Open Winter 2018’de şampiyonluğunu ilan etti.

Final serisinde en yüksek ratingi elde eden oyuncu ENCE’den Aleksi “allu” Jelli oldu. Yıldız oyuncu tam 45 kez öldürdü ve bunun karşılığında sadece 23 kez ölerek 1.51 rating elde etti. Turnuvanın MVP’si olarak seçilen Jere “sergej” Salo ise final serisinde 42 öldürme 21 ölümle oynayarak 1.37 rating aldı. Final serisinde en kötü rating ise Bravado oyuncusu Ruan “ELUSIVE” van Wyk‘a ait. 21 öldürme 36 ölümle oynayan Güney Afrikalı oyuncu sadece 0.62 rating elde edebildi.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor