Connect with us

Espor

Dumbledoge’a Özür Gecikmedi!

Dumbledoge’un açıklamasının üzerine Elwind, Utheneras, Panky gibi isimler özür diledi.

Dumbledoge'a Özür Gecikmedi!

Mustafa Kemal “Dumbledoge” Gökseloğlu, 21 Şubat gününün akşam saatlerinde yaptığı uzun bir açıklama ile espor sektöründe gündeme oturmuştu. Ses getiren bu açıklamanın ardından ise konuya dahil olan Zeitnot, Elwind, Utheneras, Panky ve daha birçok isim oyuncuya hem cevap vermekte hem de özür dilemekte gecikmedi.

Mustafa Kemal “Dumbledoge” Gökseloğlu’nun açıklamasına ilk tepki Panky’den geldi. Dumble ile ilgili bir sorununun olmadığını, cıvıtmayı sevdiğini ve eskiden toy olduğunu belirterek, oyuncunun tercihlerine saygı duyduğunu ve dalga geçtiği için pişman olduğunu yazarak, özür dilemişti.

Hızlıca açıklama yapan isimlerden bir diğeri ise Kaan “Elwind” Atıcı oldu. Elwind attığı iki Tweet’te oyuncudan Rift Rivals 2018’de özür dilediğini, homofobik olmadığını ve aralarında bir sorun olmadığını belirtti. Tweet’lerine devam eden oyuncu yaptığı yanlışı fark edip, Vietnam’da özür dilediğini tekrarladı. Eski oyuncu açıklamasını “Buraya ne yazarsam yazayım tatmin olmayacaksınız ama tekrar Kemal’den özür dilerim” sözleri ile bitirdi.

“Homofobik olmakla uzaktan yakından alakam yok”

Konuya dahil olan bir diğer isim Şükrü “Utheneras” Şentürk ise diğer oyunculara oranla daha uzun bir yazı yayınladı. 2017 yılındaki Facebook konuşmalarından sonra Dumbledoge’un kendisini engellemesi ile oyuncunun bu mesajları gördüğünü söyleyen isim, destek oyuncusuna kardeşi üzerinden ulaşıp özür dilediğini belirtti.

Açıklamasına devam eden yayıncı “Bazen her şeyi dalgaya aldığınız arkadaş gruplarında üslup kayabiliyor. Homofobik olmakla uzaktan yakından alakam yok tanıyanlar bilir zaten, uslüp iğrenç olsa da anlatmaya çalışılan mesaj brezilyada diye özgür sandı kendini türkiyede bu olay problem yaratabilir demek yerine “s*kerler” yazmışım.” sözlerini dile getirdi.

Kullandığı top kelimesi nedeniyle kendinin ve diğer arkadaşlarının homofobik olmadığını düşünen Şentürk, Dumble’ın bu problemleri gay olduğu için yaşamadı yorumunu yaptı. Açıklamasının devamında ise “Tekrardan Kemalden bu yazıları görmek zorunda kaldığı için özür dilerim.” sözlerini kullanarak mesajı sonlandırdı.

“17-20’li yaşlarda yapılan geyik muhabbetini gerçekten homofobi gibi gösterme biraz abartı”

Açıklama yapan başka bir isim Marshall oldu. Yaptığı açıklamada “Arkadas ortaminda 17-20’li yaslarda yapilan geyik muhabbetini gercekten homofobi soylemi gibi gosterme cabasi biraz abarti bir caba olmus bence.” diyen oyuncu, Başka bir insanın bilgisayarındaki özel konuşmaları görüntülemenin ayrı bir konu olduğunu söyledi.

Gelen tepkiler üzerinde yeni bir açıklama yapan Marshall, Arkadaslar yapilan konusmalar dogru demiyorum, vurgulamaya calistigim sey konusmalarin yapildigi yil 2015-2016 civari. Ben, ugur, furkan vs. 16-17 yaslarindayiz. Homofobinin tanimini bile bilmedigimiz caglarda homofobik damgasi atilmasini dogru bulmuyorum sadece. dedi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor