Connect with us

Espor

Dumbledoge, Zeitnot Hakkında Hayret Verici Bir Açıklama Yaptı

Dumbledoge: “Ayrılma sebebim Zeitnot!”

Dumbledoge, Zeitnot Hakkında Hayret Verici Bir Açıklama Yaptı

21 Şubat 2020 Cuma günün öğleden sonrası takımı Papara SuperMassive ile eş zamanlı olarak yaptıkları açıklamalar ile takımdan ayrıldığını duyuran Mustafa Kemal “Dumbledoge” Gökseloğlu, yaptığı yeni açıklama ile oldukça ses getirecek iddialarda bulundu.

TwitLonger platformu üzerinden bir yazı paylaşan oyuncu, 2017 yılında espor kariyerine ara vermesini ve 2019 yılındaki yaşadıklarını takipçileri ile paylaştı. Paylaşılan açıklamada profesyonel oyuncu bugün duyurulan ayrılma sebebinin Zeitnot olduğunu belirtti.

Gökseloğlu açıklamasının başında, 2017 yılında SuperMassive ekibi ile katıldıkları MSI 2017’nin ardından takımdan ayrılma sebebini Espor sektöründeki bazı profesyonel oyuncuların bulunduğu bir Facebook grubundaki benim hakkımda geçen homofobik konuşmaların ekran görüntülerinin elime ulaşması” şeklindeki sözleri ile açıkladı. Oyuncunun iddia ettiği ve açıklamasına eklediği görsellere göre bu grupta Zeitnot, Elwind, Utheneras, Panky ve daha birçok isimin yer aldığı görülüyor.

Dumbledoge, Zeitnot Hakkında Hayret Verici Bir Açıklama Yaptı

Bu açıklamalardan sonra kariyerine Türkiye’de devam etmek istemediğini belirten oyuncu yurt dışındaki liglerden isimler ile görüştüğünü fakat olumlu cevap alamadığını yazıyor. MSI 2017’nin ardından ülkemize dönene isim, Riot Games’in oyuncu Ban’ları ile ilgilenen baş hakeme ligin içerisinde “ben gay olduğum için benden aşırı derecede nefret eden insanlarla her haftasonu aynı binada olduğumu ve cezalandırmak için birşey yapıp yapamayacaklarını” sorduğunu fakat özel mesajlar olduğu için bir şey yapamayacaklarını öğrendiğini söylüyor.

Royal Youth ekibinden ayrılışını da anlatan Dumbledoge, yazısının en uzun kısmı olan SuperMassive transferi ve takım içinde yaşanan olaylardan bahsediyor. Zeitnot’un kendisine küfür ettiğini ve arkasından koç Pades ile konuştuğunu kaydetti.

“Ağza alınmayacak kelimeler ve küfürler sarfetti”

Bu konuşmaların en sonuncusunda takımın ADC’si Zeitnot ile karşı karşıya geldiğini söyledi ve açıklamasına “Ben yukarda belirttiğim eşleşmelerle ilgili şeyi dile getirdim ve o konuşma sırasında ağza alınmayacak kelimeler ve küfürler sarfetti. Benim çok kötü oynadığımı ve 2017’de bir defa benim egomu çektiğini (?) ve tekrar çekmeyeceği gibi şeyler söyledi. Sadece ne demek istediğini sordum; çünkü gerçekten bilmiyordum. Bana doğru bir adım attı ve o sırada Pades araya girdi ve ona içeri geç gibi birşey söyledi sanırım.Bu kişinin karşılıklı konuşulup anlaşılcak biri olmadığını gerek psikolojik sorunlarından, gerekse bağımlılığından dolayı beyni eridiği için mümkün olmadığını biliyordum.Ben de o zaman ”Ben gidiyorum” dedim,valizimi topladım ve 1 saat içinde evden ayrılıp ilk uçakla İzmir’e döndüm.” sözleri ile devam etti.

Açıklamasının sonunda SuperMassive ekibinde başarı sağlayıp kendini affettirmek istediğini fakat son olaylar yüzünden profesyonel olamadığını söyleyen oyuncu, aceleyle davrandığını fakat yine de önümüzdeki hafta içi ayrılacağını belirtti.

HaberTürk platformlarında espor haberleri hazırlarken gördüğümüz Emirhan Tekin’in belirttiğine göre ise Riot Games’in lig yönetimi ve hukuk birimleri şu anda konuyu değerlendiriyorlar ve haftaya kadar bu değerlendirme sona erecek.

Yapılan bu açıklamanın ardından ise konuya dahil olan isimlerden Panky, Dumbledoge ile ilgili bir sorununun olmadığını, cıvıtmayı sevdiğini ve eskiden toy olduğunu belirterek, oyuncunun tercihlerine saygı duyduğunu ve dalga geçtiği için pişman olduğunu yazdı. Açıklamanın devamında ise Panky, Dumbledoge’dan tekrardan özür diledi.

Mustafa Kemal “Dumbledoge” Gökseloğlu tarafından yapılan açıklamanın tam haline buraya, görsellere ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor